O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kaktusy se zimy nebojí

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 27. 02. 2005

Vyrazit na večerní procházku australskou, africkou nebo mexickou polopouští přes středoamerický tropický deštný les, třeba kolem Filipín nebo Vietnamu až k venezuelským stolovým horám se zastávkou u tropického jezera, je možné už jen tuto sobotu 26. února.

Prohlídka nasvícené expozice s kulisou zimního večera bude k vidění ve skleníku Fata Morgana letos naposledy. Potom bude do 4. března skleník uzavřen.

Právě v těchto dnech si největší pozornosti užívá Heliconia bihai Balisier. Zajímavostí určitě je, že na sebe neupozorňuje květy, ale listeny. Květy helikónie jsou seskupené v 1,5 m dlouhých květenstvích a mají nazelenalou barvu. Hlavní ozdobou se tedy stávají podpůrné zářivě červené listeny se žlutým a zeleným lemem. Rostliny příbuzné banánovníku, které jsou doma v tropických deštných lesích jihoamerické Guayany, dosahují výšky až 6 metrů a během roku mohou kvést opakovaně. Roste hned u tropického jezírka.

Zima se letos nehodlá své vlády vzdát jen tak. Díky ní se při procházce venkovní expozicí Botanické zahrady naskýtá poněkud ojedinělý pohled na exotickou přírodu: pod sněhovou přikrývkou přezimují rostliny kaktusů, jejichž tělíčka pokrývá vrstva ledu…

Jedinečnou kolekci si je možné prohlédnout pouze v době dnů otevřených dveří, protože sbírka je situována v prozatím veřejnosti nepřístupných venkovních prostorách. Expozice kaktusů, umístěná v části zvané Mexiko, v areálu zahrady Sever, se průběžně rozšiřuje. Navíc bude celá sbírka dočasně zpřístupněna veřejnosti, a to v nejatraktivnější době – v čase květu kaktusů. Předběžný termín je stanoven na 3. až 6. června.

Přiblížit živou přírodu zrakově postiženým si již před devíti lety daly za společný úkol Botanická a Zoologická zahrada v Praze ve spolupráci s Institutem rehabilitace zrakově postižených Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a občanským sdružením Planta EKO. Exponáty ze světa rostlin a živočichů, vybavené komentáři v Braillově písmu a jedinečná možnost vše vnímat doteky, se rok od roku scházejí s větším zájmem. Loňský ročník hmatové výstavy přilákal téměř čtyři tisíce návštěvníků. Letos je haptická výstava naplánována od 15. do 22. dubna a stane se vůbec první akcí nově vzniklého vzdělávacího centra pražské ZOO. Tématem letošního, již devátého ročníku se stane Indonésie.

Zatímco skleník Fata Morgana si lidé zvykli navštěvovat celoročně, zájem o venkovní expozice Botanické zahrady stoupá až s odchodem zimy. Do zahájení letošní hlavní sezony, která naplno propukne v březnu, však už mnoho času nezbývá. Kromě každoročních běžných příprav čekají letos botanickou zahradu i práce dlouhodobě plánované. Čeho si návštěvníci všimnou okamžitě, jsou vstupní turnikety. Nebudou chybět u venkovního areálu, ani u Fata Morgany. Veškeré další, drobné úpravy se odvíjejí od finančních možností. Opravu čeká japonská zahrada – v tzv. archeoparku je třeba odstranit škody způsobené vandaly a divokými prasaty, plánuje se rekonstrukce závlahového systému v celé zahradě a mnohé další.

Od začátku roku 2005 přišlo do tropického skleníku více než 20 000 návštěvníků, přičemž stále více přicházejí celé rodiny. Nejmenší návštěvníci se zajímají především o živé obyvatele skleníku, větší návštěvníci se nechávají unášet fantazií přírody, zachycené v čerstvě rozkvetlých květech.

První velkou akcí nové sezony, která prověří připravenost botanické zahrady, budou Palmové dny (od 5. do 13. března) a Výstava tropických motýlů (od 15. do 31. března).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006