O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Omezení amazonské destrukce

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 28. 02. 2005

Ničení brazilských amazonských dešťových pralesů se v roce 2005 zpomalí. Vražda prominentní americké aktivistky, bojovnice za lidská práva, sestry Dorothy Stang (která se stala 12. února 2005) a odpor široké veřejnosti vyprovokoval brazilskou vládu přijmout přísné opatření proti ilegálním lesním dělníkům a farmářům. Do oblasti byla vyslána minulý týden armáda a federální policie, vybavená zásobami na dlouhou dobu.

sestra Stang - zavrazdena 12.2.2005V mnoha amerických zemích probíhají pietní akce a jsou plánovány až do 19.března 2005. Dnešní (středa 23.února 2005) se koná ve Smithově vysoké škole, v Northamptonu (MA USA). Studenti uctí památku při světle svíček. Sestra Carol Shoup z Notre Dame žijící v západním Massachusetts, bude mluvit o sestře Dorothě.

Brazilská vláda chce omezit Amazonskou destrukci. Amazonské odlesňování dosáhlo nejvyšší úrovně v roce 2003, t.j. po nástupu Luiz Inacio Lulino do funkce brazilského prezidenta. Pokračovalo pak v roce 2004, když lesní dělníci a farmáři zřizovali ilegální džunglové silnice hlouběji do dešťového pralesa. Obrovské lesy se zbytečně mění na polopouštní regiony, mění klimatické podmínky. Je tak přispíváno k nežádoucímu oteplování celé zeměkoule.

Vnitřní přestřelky, místní války a ilegální zábory půdy ubližují obrazu země v zahraničí. Prezident Lula nechce bránit ekonomickému růstu nebo násilně a úplně zatratit zemědělství a možnost soukromých vlastnických zápisů na zatím nezákonně obsazené federální půdě. Chce však zlepšit obraz Brazílie ve světě.

Lulova představa je vytvořit nové federální celnice na Amazonských hranicích s 19 základnami, na kterých IBAMA, armáda a policejní jednotky budou legalizovat vstupy do lesů a činnost v nich.

Vláda zmrazila nové vlastnické zápisy, zábory a zemědělství v chráněné brazilské oblasti na rozloze třikrát větší než je Belgie, která přiléhá k džunglové silnici BR163, a to do doby, dokud nové úřady nepotvrdí v konkrétních případech, které aktivity jsou zákonné.

Stang byla zastřelená poté, co vyvolala veřejný a mediální odpor proti postupu lesních dělníků do listnatého dešťového lesa ve svém rodišti. Bylo to méně než tři týdny po Lulově znovuzvolení. Soukromé licence na lesní cesty zablokované dělníky nahrávají ilegální činnosti. Lesaři neváhají použít násilí, když jim někdo v jejich aktivitách brání. Vláda vnímá vraždu Stang jako výzvu k použití síly proti amazonským dřevařským mafiánům a jejich ekonomickým spojencům.

Podle Luiz Fernanda Krieger Merico, prozatímního prezidenta Brazilské environmentální agentury IBAMA (Instituto Brasileiro do Meio Ambiente), jde o zásadní přelom, který přispěje k poklesu v odlesňování při srovnání s předchozím rokem. Pokles by měl pokračovat i v dalších letech. Lesní dělníci budou muset legalizovat svou činnost, a tak budou moci být vytlačeni ven.

Podle Krigera je novinkou spolupráce IBAMA s armádou a se státem. "Zástupci z IBAMA často přiletí v helikoptéře a posádka je zastřelena, nebo musí prchat před pronásledovateli. Ale to se nestane, když budeme chráněni", říká. "Jednotky z IBAMA budou cestovat v armádních helikoptérách s společně s džunglovými válečnickými jednotkami."

Ochránci životního prostředí kvitují s radostí akce vlády, ale jsou zvědaví, jestli bude mít vláda politickou vůli tvořit dlouhodobě k ochraně lesů před ilegální činností ekonomické reservy a prosazovat plánovaná a přijatá opatření.

http://www.ibama.gov.br/
http://www.sndden.org/news/stang.htm
http://www.sndohio.org/dotstang.htm
http://sokagakkai.info/html1/viewpoint1/today1/amazon1.html
http://enn.com/today.html?id=7126
http://www.gov.im/wildlife/world/amazon.xml

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006