O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Děj představení Lord Of The Dance

autor : Redakce , vydáno : 03. 03. 2005

Již minulý měsíc jsme se zmínili o tom, že do Čech zavítají slavní Lord Of The Dance. Pokud jste se ještě nerozhodli, zda půjdete, pomůže vám detailní popis jejich vystoupení v tomto článku.

Soubor irských písní a tanců

Pláč Keltů (The Cry Of The Celts)

Temné napětí keltských hlasů pozvolna mizí a objevuje se malý skřítek, obklopený spícími dívkami Irska. Pomocí magické flétny a pokropením zlatým prachem probudí dívky ze spánku a ony nádherně tančí dokud zvuk bubnů neohlásí příchod Pána tance (Lord Of The Dance). Ten na pódium vstoupí s oslnivou přehlídkou práce nohou ve vysokých skocích, ve finále přizve celý svůj kmen a tančí společně.

Bohyně Irska (Erin The Goddess)

Bohyně Irska vstupuje na jeviště v dlouhém plášti ze zeleného sametu a zpívá baladu o touze milovat.

Keltský sen (Celtic Dream)

Dívky Irska tančí ve vizi klidného světa, k nim se připojuje Saoirse, ale toto snění je přerušeno nastupujícími temnými časy.

Válečníci (The Warriors)

Don Darche, Pán temnot, přichází ve zlomyslné masce, a namyšleně se předvádí. Na jeviště přichází jeho armáda, která tančí s dokonalou precizností a je odhodlána připravit zemi o mír.

Cikánka (Gypsy)

Mírnější hrozba přichází v podobě Morrighan, smyslné, krásné a dychtivé odloudit Pána tance od Saoirse.

Housle ohně (Strings Of Fire)

Keltský oheň a duch je roznícen Mairead Nesbitt a Corou Smyth za pomoci houslí.

Prolomení (Breakout)

Saoirse a dívky Irska tančí ve víru barev dokud nepřijde Morrighan, která svým provokováním způsobí, že se Saoirse změní. Ona a dívky Irska si strhnou šaty a jsou oblečeny jen v černém dresu a začnou tančit s dokonalou svůdností.

Bojovníci (Warlords)

Pán tance a jeho bojovníci přichází na jeviště ke konci vystoupení dívek. Pán tance ověřuje připravenost své armády a vede je k tvrdému výcviku.

Bohyně Irska (Erin The Goddess)

Jakmile zmizí Pán tance a jeho armáda, přichází Bohyně Irska a zpívá píseň v galském jazyce.

Pán tance (The Lord Of The Dance)

Saoirse a Morrighan tančí v duetu. Čtyři tanečníci se k nim připojují. Jakmile oni zmizí, nastupuje Pán tance v oslnivém tanečním výstupu. Poté mizí z jeviště a za okamžik se vrací i se všemi tanečníky a tančí spolu v jedné řadě.

Tím končí první jednání!

Nebezpečná hra (Dangerous Game)

Malý skřítek přichází na jeviště a začíná hrát na svou kouzelnou flétnu, aby uklidnil bouři. Při posledních notách nastupuje na jeviště Don Darche se svým kapitánem a ukradne skřítkovi jeho kouzelnou flétnu. Po krátké chvíli zlého dorážení, zlomí Don Darche flétnu a tím zničí veškerou moc skřítka. Ten zničen ztrátou své flétny nevidí jak na jeviště přichází celá armáda Dona Darcha. Válečníci terorizují skřítka, vězní ho a předávají si ho mezi sebou. V ten okamžik se naštěstí objeví Pán tance a zachrání jej. Schová ho za sebe a tančí spolu s Donem Darchem tváří v tvář. Poté se připojuje k boji i armáda Pána tance. Nakonec zůstane na jevišti s Pánem tance pouze malý skřítek a ukazuje mu svou zlomenou flétnu, ten ji od něho bere a za zády ji spraví. Poté ji předává skřítkovi a ten šťastný odtančí.

Pekelná kuchyň (Hell's Kitchen) Přichází Morrighan a hraje si s city Pána tance, ale jeho srdce patří Saoirse a tak se jen směje a odchází. Nezastrašena, tancuje Morrighan sama, jista si, že nakonec vyhraje.

Ohnivé noci (Fiery Nights)

Don Darche a několik jeho mužů tančí s dívkami. Don Darche vidí novou příležitost jak zničit Pána tance, odchází s Morrighan, zatímco ostatní zůstávají sedět na jevišti.

Nářek (Lament)

Přichází Mairead Nesbitt a Cora Smyth a na své housle hrají pomalou píseň o lásce.

Dvojčata (Siamsa)

Kmen Pána tance se těší z příchodu jara a tančí společně v pestrobarevné oslavě života a lásky.

Bohyně Irska (Erin the Goddess)

Bohyně Irska následuje tanečníky a zpívá baladu o brzké svatbě.

Ukradený polibek (Stolen Kiss)

Saoirse a dívky Irska společně tančí a Pán tance je pozoruje. Vzápětí dívky Irska odcházejí, nechávají Saoirse a Pána tance samotné až do okamžiku, kdy přichází Morrighan, která odvádí Saoirse Pána tance. Ta jen zarmouceně přihlíží. Po chvíli se však Pán tance vrací ke své skutečné lásce a věrnost stvrzuje hlubokým polibkem.

Noční můra (Nightmare)

Zhrzená Morrighan se rychle pomstí a rozděluje Pána Tance s jeho láskou vyčkávajícím vojskem Dona Darcha. Pán tance posílá Saoirse do bezpečí, ale je zajat. Vojsko se raduje nad svým triumfem a uvězní Pána tance. Don Darche vyzývá kapitána aby přivedl Pána tance k rozsudku. Pán tance mizí v explozi, tak jak si to Don Darche přál. Don Darche a jeho muži oslavují vítězství a připevňují kolem pasu Dona Darcha vítězný opasek.

Duel (The Duel)

Ve své škodolibé radosti, zapomněl Don Darche na malého skřítka, který spěchá na pomoc a svou kouzelnou silou vrací Pána tance zpět mezi živé. Vojsko v panice prchá. Začíná boj. Don Darche dělá vše, co je v jeho silách, aby zničil Pána tance. Ten ale překonává Dona Darcha při každém střetu. Ve finále je tanec Pána tance tak rychlý, že se Don Darche vyděsí a mizí pryč.

Vítězství (Victory)

Vyčerpaný Pán tance padá na kolena. Vrhá se k němu skřítek a objímá ho. Přichází také Saoirse, políbí se a odchází mezi zástupy Druidů držícími svíčky. Jakmile Druidové odejdou, přichází skřítek se svou vlastní svíčkou a raduje se.

Planeta Irska (Planet Ireland)

Finále je vystavěné na opakovaných tanečních výstupech, založených na stepu, který je doménou souboru.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006