O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší kontra upír

autor : Jitka Lenková , vydáno : 04. 03. 2005

Že upíří jsou pěkné potvory, to se všeobecně ví a většina lidí je s nimi alespoň povšechně obeznámena. Samozřejmě, že za to může Bram Stoker a jeho Dracula a napsat po Stokerovi nový upírský příběh se asi už nikomu nepodaří.

Ve třetím díle Strážce duší však na hrdiny číhá právě upír, tentokrát v podobě zlovolného vrchního Ulricha. Autor seriálu Arnošt Vašíček jako základ svého příběhu použil historickou postavu zlého správce, který se lidem zjevoval i po smrti a různě je napadal. Přítrž tomu učinil skutečně až jihlavský kat, který mrtvého správce ještě sťal. Podle všech pravidel upírologie řádně zabitý a následně zaopatřený upír definitivně zemře, ne však strážce Ulrich v tomto seriálu. Jeho sťatá hlava promluví a slíbí, že se za 150 let vrátí. Proč si vybral právě tuto lhůtu známo není. Pokud by se mu to ale opravdu podařilo, stal by se tak prvním upírem, který přežil svoji druhou smrt.

Divák tedy napjatě čeká, až se Ulrich jako takový vydá znovu mezi živé, ale nedočká se. Místo něj jakoby upírsky vraždí policejní fotografka. Chvíli se koketuje s myšlenkou, že se do ní Ulrich převtělil, nakonec nás stopy vedou jinam, k podivnému magickému rituálu časově vázanému na jistou konstelaci hvězd. No proč ne, jistě. Ten, kdo rituál provádí, se musí napít krve pěti jasně určených obětí – budiž, i když pětka zrovna tak úplně magické číslo není. Proč však fotografka své oběti normálně nepodřízne a krev nezachytí podobně jako při klasické venkovské zabíjačce? Chce zabíjet jako upír, ale upírské zoubky ji zatím nenarostly. Proto si musí vypomoci speciálním dvojzubcem a to všechno jenom proto, aby se zde skloubily dva základní motivy příběhu – upírství a touha obejít smrt pomocí magie. A magie není, jak vidět, exaktní věda, takže stačí provést rituál na 80% a výsledku je dosaženo. Přitom by stačilo, aby si ona vražedkyně jenom lízla krve páté oběti a všechny by klaplo na sto procent v intencích žánru, zvláště kdyby poslední scénou tohoto dílu byl záběr na podivnou postavu vynořující se z vody a odcházející do noci. Celkem vzato, celý příběh by se mohl obejít i bez Ulricha (a také bez Katčiných vizí a samotného strážce duší) a potom by se, včetně exotické papáje ulluchy, opravdu přiblížil Aktům X, za jejichž českou podobu je seriál Strážce duší považován.

Na co můžeme těšit dál? Zápletka čtvrtého dílu staví na podivných znacích na zvíkovské věži Markomance, další ryze české záhadě. Tak uvidíme.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006