O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Běh na lyžích – ideální sport

autor : Martina Antošová , vydáno : 07. 03. 2005

V dnešní době se často setkáváme s přeplněnými sjezdovkami, kde si mnoho lyžařů a v posledních letech také snowboardařů snaží užít zimní radovánky. Pro ty, kterým fronty čekajících lidí a nedostatečně upravené sjezdovky nevyhovují, je přímo ideálním sportem běh na lyžích.

Vypravit se zasněženými stezkami po lesích, polích a hřebenech hor, kde nádherné přírodní paronama nabíjí člověka novou energií, čerstvý vzduch a úžasný klid pročistí hlavu i plíce, co lepšího si člověk po stresujícím týdnu v práci může přát. Kromě těchto výhod zařadím ještě jednu, běžkování je úžasný trénink celého těla a skvělý zabiják nadbytečných kil. Vždyť pouhou hodinou klouzání po uhlazené stopě spálíte více než 600 kcal, samozřejmě záleží na intenzitě. A na jaře můžete okouzlovat pevným vypracovaným tělem…

Existují dvě techniky běžkování – bruslení a klasika, přičemž každému vyhovuje jiný styl. Bruslení je více zaměřený na pohyb rukou, svaly vnitřních stehen a hýždí, oproti tomu klasika trénuje svaly celých dolních končetin, svaly zádové, a také ruce. Běhání na lyžích také posiluje srdce a celý krevní oběh, rychle se jím zvyšuje výdrž.

Sport může provozovat člověk bez omezení věku, častokrát se setkáte se staříky a babičkami, jak si vyšlapují nějaký kopec. Samozřejmě je nutné přizpůsobit rychlost a intenzitu záběru. Je doporučovaný lékaři, neboť podobně jako ježdění na kole či plavání nenamáhá klouby.

Běh na lyžích je z hlediska výbavy finančně mnohem méně náročný než například vybavení na sjezd či snowboard. Ceny běžek i s vázáním se dnes dají sehnat od cca 1 000 Kč, pokud se ovšem poohlídnete v bazaru, celou výzbroj pořídíte do několika set korun. Pak už jen rukavice, kulicha, a vhodné oblečení (doporučuje se lehčí oblečení a více vrstev, které je možné v průběhu cesty svlékat). Pokud se chystáte na delší výlet, je vhodné s sebou vozit v batohu termosku s teplým čajem, neboť se člověk dost potí, vhodná je i tzv. „rychlá energie“ – tedy čokoládová tyčinka, kus čokolády atd., která dodá potřebnou sílu.

Slunečné zimní počasí přímo láká ven, proč ho tedy nevyužít a nevyrazit si s rodinou do přírody plné klidu a krásy, kde si můžete užít tolik legrace? Vezměte s sebou i psa, který se také rád proběhne v čistých lesích a pak už se jen klouzejte!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006