O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nahlédnutí do (evropské) Číny

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 08. 03. 2005

Že se Číňani naučí vše, co si umanou, je jistá věc. V posledních letech se rozhodli zvládnout i umění evropského akvarelu, jak dokazuje čerstvě otevřená výstava ve Veletržním paláci.

Kdyby byla výstava stejně nudná, jako proslov kulturního rady čínské ambasády na tiskové konferenci, nebylo by vlastně o čem psát. Ale naštěstí tomu tak není.

S Čínou se musí, jak připomněl ředitel Sbírky moderního a současného umění doc. Tomáš Vlček, i v kultuře stále více počítat. Má totiž obrovskou schopnost vyrovnávat se s novými technikami a to hned zcela virtuosním způsobem. (Ostatně přesvědčit bychom se o tom měli už brzo na II. mezinárodním bienále současného umění.)

Do Číny, známé svojí tradiční tušovou malbou, se technika akvarelu dostala před něco víc než sto lety a zdá se, že si již získala širokou uměleckou základnu. I když kulturní rada nevysvětlil, jakým způsobem byli jednotliví autoři na výstavu vybíráni, zmínil se jen o tom, že jsou „ze všech koutů země“, lze věřit, že skutečně představuje výběr z toho nejlepšího. Padesát čínských malířů narozených mezi lety 1930 a 1960 představuje spontánní směsici západních a čínských tradic. Čínská je zcela určitě perfektnost, někdy až neuvěřitelná (na obraze „Náčrtek“ Qiana Huiminga najdete podrobně vykreslené snad každé oko jutového pytle), ovšem škoda je, že spolu s technikou většina autorů převzala i evropské náměty. U většiny obrázků se může jednat o krajinu či zátiší kdekoli v Evropě.

Výstava k nám připutovala z Běloruska a dál pojede do Bulharska. Trochu zvláštní začlenění České republiky prý ale skutečně nemá žádný politický podtext.

V prvním patře Veletržního paláce lze výstavu zhlédnout až do 22. května. Je to ale jen milé zpestření cesty na jinou výstavu nebo do stálé expozice Národní galerie. Jako samostatný cíl by vás asi zklamala.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006