O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Skřítek

autor : Lexa , vydáno : 08. 03. 2005

V polovině března počne v českých kinech poťouchle dovádět SKŘÍTEK - celovečerní filmová groteska Tomáše Vorla. Rodinka Bolka Polívky a Evy Holubové z milého filmu Cesta z města učinila přesně opačný migrační proces. Městské prostředí však poněkud semele jejich vztahy, avšak dost absurdním způsobem.

Destruktivní vliv má naturalistický masokombinát (kde Bolek Polívka pracuje jako řezník), stereotypní supermarket (s Evou Holubovou u pokladny), povedená policie (trestající vylomeniny syna Tomáše Vorla ml.) a konzervativní školství (kárající dcerušku Anička Marhoulovou)…

Celý film je postaven na vizuální stránce. Zrychlování, gegy, dynamičnost, hravé nápady – to všechno čerpá Tomáš Vorel z grotesky, která byla v jeho zájmu už dříve (Pražská pětka). V současné filmové produkci působí však tento žánr svěže a unikátně.

Postavy ve filmu vůbec nepoužívají slov. Herci vyjadřují vše svými gesty, mimikou, huhláním nebo jinými zvuky. Také proto se ve filmu setkáme s výrazným a obličejově tvárným obsazením (vrátný Milan Šteindler, učitel Tomáš Hanák, detektiv Václav marhoul, policista Petr Čtvrtníček, psychiatr Ondřej Trojan, strážmist David Vávra a další jim podobní). Sklepáky významně doplňují herci známí jako Ivana Chýlková nebo Jan Kraus ale i docela neznámí.

Vizualizaci ze které film těží podpořilo také různé speciální barvení, světelné efekty a kvalitní filmové triky (celkem jich je ve filmu prý 241) Studia Mirage. Kromě obrazu je ale v takto komponovaném filmu veledůležitým prvkem hudba. Melodie Migu 21 dokáží být sice dostatečně hravé, zábavné i tajemné, ale přesto se zde nelze ubránit jistému zklamání. Nepřišli totiž s ničím moc novým a vesměs jen opakují protřelé hity (Malotraktorem, Slepic pírka…). I když v upravené instrumentální podobě, čili bez Jiřího Macháčka. Ten ale dostal ve filmu vděčnou hereckou příležitost.

Ve filmu není místo, které by bylo nějak nepůsobivé. Film je to zábavný, tragikomický, poetický a díky všudypřítomné nadsázce a netradičnímu pojetí to drží pohromadě. Nejen tedy z hlediska humoru. I když ten převažuje (podařené jsou například zjevné sexuální narážky v ne zrovna typických situacích jako třeba vzájemné broušení nožů při námluvách na jatkách, tření obušku policistovi aj.)

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článektomáš v.:-)3-. -0. 2005, 15: 1
   Re: ČlánekLexa3-. -0. 2005, 30: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006