O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Lidstvo existuje na Zemi již 4 milióny let

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 09. 03. 2005

To opět potvrdili vědci v Etiopii. Archeologové studující lidské počátky ve východní Etiopii objevili 12 fosílií, o nichž zjistili, že jsou starší, než slavná fosílie "Lucy".

Stáří 12 homidních fosilních vzorků se odhaduje od období mezi 3.8 pro 4 milióny let před námi. "Určení je důležité kvůli porozumění raným fázím lidského vývoje před Lucy," říká etiopský archeolog Yohannes Haile Selassie." Doufáme, že nové objevy dovolí vědcům spojit úsilí k poznání vývoje lidí."

Dřívější Etiopský nález "Lucy" je světoznámý archeologický unikát, který otřásl představami o existenci lidského druhu. Objev téměř kompletní homidní kostry, jejíž stáří bylo určeno přinejmenším 3.2 miliónů let, v roce 1974 byl mezníkem v hledání původů lidstva.

Yohannes řekl, že nynější nový nález byl učiněn přibližně 37 mil severně od místa, kde byla objevena Lucy.

Dvacet let po Lucy archeologové vykopali v Etiopii zbytky homidů, či šimpanze velikosti opice, jejichž stáří je odhadované na 4.4 miliony let, ve stejném Afar regionu. Výzkumník Sileshi Semaw z Indiana university v Bloomingtonu věří, že touto přechodovou fází jsou jedinci z druhu Ardipithecus ramidus - první lidský předek po rozštěpení z rodokmenu, který produkoval moderní šimpanze.

Nynější nález se podobá druhu Australopythekus.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006