O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší na Zvíkově

autor : Jitka Lenková , vydáno : 09. 03. 2005

Vždycky po každém novém díle Strážce duší mám pocit, že seriál měl začínat právě touto epizodou. A to se samozřejmě týká i tohoto příběhu. Jeho tvůrci. A. Vašíčkovi, se podařilo odvyprávět celý příběh tak, aby jeho jednotlivé části a motivy na sebe plynule navazovaly.

Jejich sloučením tak nevznikl kočkopes jako ve třetím díle, ale pohledné zvířátko – alespoň podle mého názoru. Asi hlavně proto, že A. Vašíček vybral z nepřeberné hromady záhad ty motivy, které k sobě pasovat mohly, a díky uvěřitelnost jejich propojení divák daleko snáze přistoupí na hru, co by mohlo být, kdyby… Svoji zásluhu na tom také má tentokrát přehledná a nekomplikovaná stavba příběhu, který je tak dobře usledovatelný a divák se nezadrhává.

Chce se vám potom obírat se detaily? Kdo by si přál tento díl pitvat, zamyslí se asi nad tím, jak to, že zkušený cestovatel v čase docestuje ke Zvíkovu v tak bídném stavu, že ztratí svoji základní pomůcku a pojistku návratu – džed? A jak to, že na tento pozoruhodný předmět Armín „skoro zapomene“, i když ho nějakou dobu vláčí v kapse? Trochu zaráží i neschopnost „mužů v černém“ dopadnout svého muže. Pohled na ně, jak bezmocně sledují odjezd „poutníka v čase“ v kánoi, budí soucit. Naopak se zdařila postava upracovaného primáře v nemocnici. Bude asi ještě upracovanější, protože péči poskytnutou uprchlému pacientovi bez rodného čísla mu pojišťovna těžko proplatí. Ke cti autora je nutno přičíst i to, že tentokrát vystačil jen s jedním zjevením Strážce a jednou Katčinou vizí. A i kdyby tam nebyly – nic by se nestalo.

Závěr je překvapivý, jak to má u díla tohoto druhu být. Zůstává jenom otázkou, jak mohl poutník v čase nepozorovaně vykonat cestu do minulosti a zase zpátky, když jeho poslední odlet byl nepřehlédnutelný. Vysvětlení znaků na zvíkovské Markomance jako symbolů souhvězdí je nápadité, i když těžko říct, zda dávní uctívači hvězd slučovali hvězdy na nebi do stejných souhvězdí jako my. Ale proč ne. Třeba tam někde na Markomance září i nepřehlédnutelné Plejády a jenom jsme je zatím nenašli. (Kdyby tam bylo i nějaké souhvězdí jižní oblohy, bylo by to ještě zajímavější.)

Pokud jde o sledovanost, Strážce duší se nejen drží, ale dále pronásleduje konkurenční seriál On je žena. Zatímco třetí díl On je žena byl 1,74x sledovanější než Strážce duší, jeho čtvrtý díl byl sledovanější už jen 1,6x (první díl byl sledovanější 2,25x a druhý 2,06x). V absolutních číslech Strážce tentokrát sledovalo 1.221.000 diváků (o 3.000 méně než minulý týden) a On je žena 1.953.000 (o 178.000 méně oproti minulému týdnu a o 878.000 méně oproti prvnímu dílu).

(zdroj údajů o sledovanosti www.novinky.cz)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Symboly souhvězdívaclav3-. -0. 2005, 09: 0
   Symboly souhvězdír3-. -0. 2005, 10: 1
NázorMilena3-. -0. 2005, 09: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006