O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Egypt plánuje od pátku pohybovat Ramessesem II

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 10. 03. 2005

Egyptská vláda zveřejnila v pondělí 7.března 2005 delikátní plán posunu žulové sochy faraona Ramsese II, staré 3200 let (z doby 1254 až 1237 před naším letopočtem) a vážící 83 tun, z centrální Káhiry k novému místu blízko pyramid.

Detail sochy Ramesses II Socha byla původně objevená v horizontální poloze, byla zahrabaná blízko starověkého města Memphis na jihu od Káhiry.

50 let pak stála na náměstí před Káhirským hlavním nádražím, ale s růstem města se náměstí stává stále hlučnější a znečištěnější.

Socha má gigantické rozměry, výšku 11- metrů (35 stop), z pěších ochozů je obtížné ji vidět celou najednou.

Podle Ministra kultury Farouk Hosniho se vláda rozhodla po dlouhých studiích a debatách pro pohyb sochy na podstavcích, ve svislé poloze a v jednom kuse k místu nového muzea jihozápadně od centra. Egyptská stavební společnost Arab Contractors sestaví zvláštní vozidlo, na kterém poveze sochu v gyroskopické kleci a zabalenou v molitanu. Posun skrz ulice z Káhiry se uskuteční od nejrannější hodiny v pátek 11.března 2005. Tehdy bývá město nejklidnější. Odhaduje se, že vozidlo urazí během nejklidnější části dne 30 km (18 mílí). Káhirský magistrát bude muset kvůli přepravě rozebrat i most, a pak ho znovu sestavit.

Ramses II patří k nejslavnějším osobnostem Egyptských dějin. Žil 96 let, měl 200 manželek a souložnic, mezi kterými preferoval Neferite. Zplodil 96 synů a 60 dcer. Zapsal se do dějin jako válečník, především se Sýrií, Lýbií a Núbií.

Ministr Hosni říká, že operace stěhování sochy faraóna bude stát šest milionů liber ($1 milion).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006