O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Můj kamarád polygamista

autor : Martina Bittnerová , vydáno : 10. 03. 2005

Davida znám už asi šest let. Je úspěšný v práci, tudíž i finančně zabezpečený, umí perfektně německy i anglicky a v poslední době více pracuje ve Frankfurtu nad Mohanem než v Praze. Za tu dobu vystřídal již několik partnerek a stačil se rozvést. Vlastně si uvědomuji, že každou přítelkyni měl přesně jeden rok a některé se mu, takticky sděleno, prolnuly vzájemně. A stejně tak často se i vídáme. To přijede ve svém nablýskaném Renaultu, kde mě utáhne do pásů a pustí nějakou šílenou písničku v rádiu a odveze do restaurace, kam bych se asi normálně nepodívala.

Když z jeho auta vystupuji, připadám si jako filmová hvězda přesně do té doby, než David začne nad jídlem rozebírat mou osobnost. David je totiž v podstatě amatérský psycholog, zajímá se i o všelijaké nadpozemské věci jako vliv astrologie na osobnost člověka a další podivnosti. Pochopitelně jim i věří. Jeho názor na partnerské vztahy je takový, že on si může dělat cokoliv a přítelkyně pak smí nejlépe sedět doma. Kupodivu David si vybírá právě ženy, pro něž vrcholem blaha znamená udržovat rodinný krb, zatímco on užívá života.

Má aura filmové hvězdy opadne tedy ve chvíli, kdy ze mě páčí mé nejniternější pocity a snaží se mě přesvědčit o tom, že kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje, čímž ve mně spolehlivě vzbudí negativní odezvu.

Z každého setkání s Davidem odcházím s duší rozebranou na částečky a říkám si - čert ho vem. Ovšem do té doby, než se zase ozve a vyptává se mě v smskách, co se u  mě stalo nového, jako si na mě onehda vzpomněl. Hned v druhé zprávě mé poučil o tom, že coby váhy budu mít problémy s financemi celý život a pak se pochlubil, že s poslední slečnou již setrvává ve společném soužití druhým rokem. Nedalo mi to se nezeptat, co se přihodilo, když mění svůj obvyklý roční rituál výměny partnerky. Očekávala bych naivně, že mi napíše něco v tom smyslu - ona je jedna z miliónu, nebo něco podobně vzletného, ale nedočkala jsem se.

David mě ujistil :“ Zatím nám to nějak vychází hlavně proto, neboť vždycky se jeden z nás ocitne v úzkých a ten druhý mu pomůže a prostě toto vypomáhání už funguje vzájemně, řečené, dva roky.“ V jeho odpovědi chyběla jakákoliv zmínka o pohnutých citech, lásce a jiných vztahových „sladkostech“. Snažila jsem se mu vnutit, že by „chtělo“ najít v důvodech, proč setrvávat s onou dívčinou asi i něco více emotivního, ačkoliv vím z Plzákových knih o větší trvanlivosti vztahů založených na nějakém velmi rozumovém základě, než na pouhé citové náklonnosti.

David mě ale usadil slovy:“ Já za to nemůžu, s tím nic nenadělám, já ji mám danou shora, to je jasný, i když jsem vlastně polygamista.“

A proto jsem si díky Davidovi opět uvědomila, že je někdy lepší mít někoho z „ulice“, než daného „shora“ a že je lepší si zanadávat a prožít pár domácích bouřek, než si jen vzájemně vypomáhat.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článek3-. -0. 2005, 19: 1
   Re: ČlánekMartina Bittnerová3-. -0. 2005, 22: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006