O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pro zdraví 15 minut smíchu denně

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 11. 03. 2005

Denní dávka smíchu může být pro srdce stejně dobrá, jako cvičení. Krevní oběh pracuje efektivněji, tvrdí američtí výzkumníci. Naopak deprese zvyšují rizika úmrtí od selhání srdce.

Dvě studie, prezentované na setkání kardiologů na Vysoké škole kardiologie v Orlandu na Floridě ukazují jak psychologické faktory mohou ovlivnit osobní zdraví.

"Nedoporučujeme, abyste se smáli a necvičili, ale doporučujeme, abyste se zkusili smát pravidelně, standardně. Přibližně třicet minut cvičení třikrát za týden, a 15 minut smíchu denně je vhodná terapie pro zdravý cévní systém," říká Dr. Michael Miller z Univerzity v Marylandu, z lékařské fakulty v Baltimore.

Miller a kolegové ve škole promítali dva filmy, jeden humorný a jeden stresující. Test prováděli na 20 zdravých dobrovolnících. Sledovali funkce jejich krevních cest.

Specielně se dívali na endotel a zjistili, že krevní tok byl redukovaný u 14 z 20 dobrovolníků po stresujících filmových klipech. Naopak krev tekla volněji u 19 z 20 dobrovolníků, když se smáli zábavným filmovým ukázkám.

Průměrný krevní tok se zvýšil o 22 procent během smíchu a snížil se o 35 procent během duševního stresu.

Endotel je první linií pro vývoj arteriosklerózy nebo kornatění cév, vyplývá z výsledků zkoumání. "Smích je důležitý pro udržování zdravého endotelu a redukci rizik kardiovaskulárního onemocnění," řekl Miller na setkání. "Velikost změny v oběhu při smíchu je podobná jako při aerobní aktivitě, ale bez bolestí a bez svalového napětí přidruženého ke cvičení."

V druhé studii, doktor Wei Jiang a kolegové z Duke University v Severní Karolíně sledovali 1005 pacientů se srdeční poruchou a testovali je na depresi.

"Již při mírné dlouhodobé depresí je o 44 procent větší riziko úmrtí," řekl Jiang na setkání.

"Nepříznivé účinky deprese, zvýšená úmrtnost je nezávislá na dalších faktorech včetně věku, manželství, srdeční funkci a kořenové příčině k selhání srdce. Přibližně polovina ze všech pacientů se selháním srdce zemře během pěti let po diagnóze. Věříme, že naše studium pomáhá identifikovat skupinu pacientů, kteří jsou ve vyšším riziku. Není jasné proč, ale pacienti s depresí mívají sklon necvičit nebo neberou léčbu vážně. Také nezdravý životní styl, nevhodné diety a kouření jsou spolupůsobící rizikové faktory".

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006