O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Videohry mohou být užitečné

autor : PlusPress , vydáno : 11. 03. 2005

Netušené možnosti skýtají chirurgům videohry. Jejich hraním prý lze skvěle pilovat schopnosti a dovednosti, zvláště při práci s laparoskopem. Doby, kdy byla chirurgie oborem velkých skalpelů, řezných ran a jizev s desítkami stehů jsou totiž ty tam.

Protože chirurg musí při laparoskopické operaci, při níž do těla proniká jen kamera a nástroje nutné k operaci, velmi přesně ovládat své ruce a sledovat na monitoru, co v nitru lidského těla dělá, začali newyorkští lékaři používat k výcviku svých schopností videohry. Ty jsou totiž na jemné koordinaci rukou a očí založeny.

Doktor James Rosser svým mladším a nezkušeným kolegům doporučuje, aby schopnosti pro laparoskopický zákrok trénovali hraním her Mortal Kombat, Boold Rayne a dalších. Výtečné jsou prý také letecké trenažéry.

Moderně smýšlející lékař přitom zkoušel videohry sám na sobě. Když se jim věnoval alespoň tři hodiny týdně, byl prý o sedmadvacet procent rychlejší a udělal během operací téměř o čtyřicet procent méně chyb. V současnosti spolupracuje s hollywoodskými specialisty na grafiku a počítačové simulace na vytvoření dokonalého software, na němž budou moci budoucí chirurgové trénovat.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006