O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rodinné album na scéně Stavovského divadla

autor : Alena Oswaldová , vydáno : 12. 03. 2005

Rodinné album je originální komponovaný večer baletu Národního divadla. Letos znovu ožije na scéně Stavovského divadla, a to 18. a 19. března 2005. Rodinné album je představení, naplněné moderním tancem a složené z děl vynikajících současných tvůrců - nizozemské choreografky Conny Janssen, uměleckého šéfa baletu Národního Divadla Petra Zusky a velmi specifického choreografa Izraelce Itzika Galili.

Titulní Álbum Familiar choreografky Conny Janssen je poetickým obrazem mezilidských vztahů, které se odehrávají na jednom místě - v galerii s portréty.

Hudba k představení osciluje od středověkých skladatelů, jako je Guillaume de Mauchat, k raným nahrávkám tanga Carlose Cardela.

S velkým úspěchem se představení setkalo i v Praze na festivalu Tanec Praha 2002. Právě na tomto festivalu vznikla myšlenka pozvat choreografku Conny Janssen do Prahy a uvádět tuto choreografii na repertoáru baletu Národního divadla.

V další části večera se představí umělecký šéf baletu Národního Divadla Petr Zuska s choreografií Les Bras de Mer. Les Bras de Mer, nebo-li Mořský záliv, je „kvartetem“ pro ženu, muže, židli a stůl. Jde o podobenství vztahu mezi dvěma lidmi, zobrazeného něžným dialogem a napjatým mlčením, plného otázek „Kdo je ten druhý vedle mě a kdo jsem vlastně já sám…“

Třetí část uzavře choreograf (a držitel Philip Morris Final Selection Award za přínos holandské kultuře) Itzik Galili. Tento umělec patří již několik let k výrazným osobnostem současné taneční scény. Through Nana's Eyes je vtipné, divadelní a akrobatické dílo, které paroduje složitost vztahu muže a ženy. Velmi originální představení je prodchnuto působivou hudbou avantgardního umělce Toma Waitse.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006