O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zářivé barvy každodennosti

autor : Compress , vydáno : 13. 03. 2005

Své první barevné fotografie vytvářel William Eggleston během cest po jižních státech Severní Ameriky. V roce 1966 vyrazil spolu s „Easy-Riderem“ Dennisem Hopperem a kurátorem Walterem Hoppsem v limuzíně směrem na jih; fascinace krajinou a městy, ale i výzkumnou laboratoří na vývoj jaderných zbraní v Los Alamos v Novém Mexiku ho přiměla k tomu, že tuto cestu do roku 1974 zopakoval ještě několikrát.

Fotografická série Los Alamos ve vídeňské Albertině

Série fotografií z Egglestonova projektu Los Alamos je nyní k vidění ve vídeňské Albertině.

Prorazit se Egglestonovi (nar. 1939 v Memphisu/Tennessee) podařilo výstavou v Museum of Modern Art v roce 1974, jež byla označena za „nejnenáviděnější přehlídku roku“ (New York Times). Autorovy barevné snímky se mnohým kritikům zdály příliš triviální, umělecký diskurs určovala tehdy stále ještě černobílá fotografie. Eggleston, který se sám považoval za následovníka Henriho Cartier-Bressona a Walkera Evanse, experimentoval s  vyvolávacími technikami běžnými v reklamě a tvořil fotografie upomínající na privátní charakter amatérských obrázků.

Pro náplň i styl projektu Los Alamos je typický motiv cesty: opakovaně se tu objevuje jako syžet auto, mnohé snímky byly pořízeny z jedoucího vozu. Iritujícím způsobem působila fotografovaná holá, nicotná, triviální realita americké každodennosti především díky extrémní barevné intenzitě snímků. Všední objekty tak dobře známou zkušenost přeci jen přesahují a vstupují jakoby do sféry nadpřirozeného.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006