O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Miss ČR versus Česká Miss

autor : Magda Doležalová , vydáno : 14. 03. 2005

Jistě jste si již všimli, že se soutěžemi Miss se nejen u nás, ale i ve světě, doslova roztrhl pytel. Miss Horal, Miss Orient, Miss aerobic, Miss motorkářů… Snad každá alespoň trochu hezká dívka (díkybohu nejsme v Superstar a hlásící se dívky mají alespoň trochu soudnosti) touží po tom, nasadit si na hlavu korunku a být královnou krásy. Protože ani Česká republika nemůže být pozadu, vedle Miss ČR, které se prozatím drží zuby nehty Miloš Zapletal, vznikl nový projekt s názvem Česká Miss.. Paradoxně, nebo možná právě proto, je zakladatelkou žena držící titul Miss z roku 1991, Michaela Maláčová.

Po vedení mnoha sporů s panem Zapletalem, který tvrdil, že má na Miss jakýsi monopol a odmítal uznat zdravou konkurenci, se vize Maláčové o České Miss zrealizovala. Takže jedna nula pro ni. Ze tří castingů v Praze, Brně a Ostravě postoupilo 30 semifinalistek, z nichž bylo vybráno 12 finalistek. Ty se popraly o přízeň poroty, která složená z hvězd Halinou Pawlovskou počínaje, přes Terezu Maxovou, Ondřeje Hejmu a desetibojařem Romanem Šebrlem konče, vybrala 6 superfinalistek. Tyto se poté utkaly o smskovou a telefonickou smršť diváků, kteří si (jak chytře hlásaly billboardy) zvolili svou Nej. Nutno podotknout, že část výtěžku z SMS šla na konto Nadace Terezy Maxové. Velkým překvapením bylo účinkování pana prezidenta Václava Klause, který položil všem superfinalistkám malou otázku, na které závisel i jejich další postup, protože prověřoval inteligenci a pohotovost krásek, stejně tak jako malý rozhovor s porotci, který se kvůli špatně zvolenému času jedné minuty, skoro nikdy neuskutečnil. Moderátor Vojta Kotek se ujal moderování velmi svérázně a dokázal, že máme sice demokracii, ale že „prdel“ se v televizi neříká – zvláště, když ho pokárala i sama Maláčová, která se ovšem svým mentorováním sama ztrapnila nejvíce. Ale hlavně, že bylo vše „super“ – dva nula pro Maláčovou. Vítězka, kterou již všichni dobře známe, Kateřina Smejkalová, pak kromě milionu korun a pronajatého bytu v Praze dostane příležitost zúčastnit se Miss Universe. To byl pro pana Zapletala další oříšek, protože dříve měl pouze on právo posílat dívku na tuto prestižní soutěž a současně i na Miss World a 1.Vicemiss na Miss Europe, což mu jako privilegium zůstalo. Maláčová ale neváhala, a když panu Zapletalovi vypršela smlouva, chytře chňapla po příležitosti a převzala štafetu. Takže tři nula pro Miss 91´.

Vypadá to, že “nová“ Miss srší nápady, novostmi a tak trochu pompézností, kdežto původní Miss ČR zůstává pozadu. Jako vždy probíhala oblastní kola, odkud vzešlo 12 finalistek. Není ale vše zlato, co se třpytí a nad jednou z finalistek – Lucií Linhartovou se už stáhla mračna a byla vyloučena ze soutěže. Prasklo na ni, že si přivydělávala na erotickém videochatu, což se neslučuje s pravidly danými panem Zapletalem. Na druhou stranu je už teď přislíbena návštěva zakladatelky již zmíněné Miss World Julie Morley, a také současné úřadující Miss World, což ale vlastně není až zas taková bomba, protože Česká miss vytěžila ze svého privilegia, dřívějšího konání, maximum, a narychlo pozvala svou Miss Universe, australanku Jennifer Hawkins, která zaujala čestné místo vedle pana prezidenta. Další novinkou Miss ČR je, že byla pro dívky zrušena minimální výšková hranice 165 cm. Ti z Vás, kteří alespoň něco o modelingu vědí, nebo prostě jen dají na logický úsudek, namítnou, že výška 165 cm je pro modelku málo. Ano, jistě, jenže Miss nerovná se modelka! Alespoň v původní soutěži tomu tak bylo. Kdejaká vítězka byla a je přizývána na módní mola, aniž by měla pro to výškové či vůbec tělesné atributy. Mnohdy dívky nejsou ani fotogenické. Je tak prostě proto, že Miss je spíše jakási nálepka s tradicí a k vyšší společnosti prostě patří. Nikdy se ale v modelingu a zvláště v zahraničí nijak výrazně až na výjimky neprosadí. Za onu výjimku můžeme uvést např. Alenu Šeredovou, která se prosadila na italském molu v Miláně. Ale zpátky k Miss. Maláčová přesně ví, jaká by měla novodobá Miss být. Nejen krásná a inteligentní, společenská a společensky vzdělaná, ale hlavně uplatnitelná v modelingu. Proto také jedním z hlavních spolupracovníků je pražská modelingová agentura Central European Models, jejíž hlavou je Filip Knesl, někdejší dvorní fotograf Czechoslovakia Models.

Původním poselstvím Miss bylo zúčastňovat se důležitých akcí a propůjčovat svou tvář k propagaci charity. Nebylo ale pravidlem, že by dívka pyšnící se tímto titulem nějak vynikala svou bystrostí, nebo alespoň mazaností (viz např. rosnička Lucie Váchová a její malý podvůdek na banku). Takže dívka se v onen večer s velkým V předvedla v co nejlepším světle, vyhrála, no a pak – děj se vůle boží. Mohli jsme je vidět jak vymetají všemožné večírky, tropí menší i větší skandálky, účastní se jako porotkyně různých “podMiss“ soutěží, nebo je nebylo za ten rok vlády vidět vůbec. Zato první České Miss se dostane náležitého vzdělání v podobě společenské etikety, strategie jak jednat s médii, výuky cizích jazyků nebo dokonce i golfu či jízdě na koni, což je mezi dnešní smetánkou neméně ceněná dovednost. Michaela Maláčová chce prostě po vzoru světových soutěží vychovat z té naší české Miss profesionální, vzdělanou superženu, která se bude umět chovat, bude umět bravurně jednat s médii a ještě dokonaleji bude reprezentovat naši republiku i tuto soutěž po celém světě. Sem tam se propůjčí nějaké té módní přehlídce či večírku pro horních deset tisíc, ale vše v únosné míře. Ke slovu se samozřejmě dostane i charita. Čtyři nula pro dámu bojovnici. Uvidíme, zda se jí podaří udržet své svěřenkyně na uzdě a nebude na ně muset jako pan Zapletal podávat trestní oznámení za to, že udělají ve své kariéře nějakou botu.

To, že už máme první Miss za sebou, umožňuje panu Zapletalovi „vychytat mouchy“ a udělat staronovou Českou Miss lepší, modernější. Ovšem neznamená to, že ji bude kopírovat, jako se mu to (snad nechtěně) povedlo v bilboardové kampani. Pan Zapletal má ještě necelý měsíc na to, aby vymyslel novinky zajímavé jak pro diváky a soutěžící, tak pro kritiky, a aby se pokusil vyrovnat poměrně vysoko nasazené laťce. Záhy se pak ukáže, zda je tu prostor pro dvě konkurenční soutěže, nebo zda jedna druhou vytěsní. A kdyby se tak stalo, mohl by poražený zrealizovat soutěž „Český gentleman“. Pro nás dámy by bylo určitě mnohem zajímavější sledovat souboj pánského pokolení na tomto ojedinělém a netradičním klání, plném krásných opálených těl a vyrýsovaných svalů. Ale to je hudba budoucnosti, tak přejme Miss šťastný a spravedlivý souboj, ať lepší zvítězí.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekCo to?3-. -0. 2005, 14: 1
   Re: Článekautorka3-. -0. 2005, 14: 1
bravoalis3-. -0. 2005, 27: 0
Ať žije emancipace, pryč s vy...zzlaticka4-. -0. 2005, 06: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006