O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Můj první byl z Týnské kavárny…

autor : Lexa , vydáno : 14. 03. 2005

Původně jsem chtěl napsat reportáž z mezinárodního veletrhu Sběratel na Výstavišti, ale zákeřná viróza mi na poslední chvíli jeho návštěvu překazila. V katalogu jsem se poté dozvěděl, že tam vystavovala má dávná kamarádka ze školní družiny – Šárka Marouszková (25). Domluvil jsem se s ní na ROZHOVORU. Dlouho jsme se neviděli, tak jsem se zpočátku obával, že jako sběratelka bude málo komunikativní. Tak jsem si ji ostatně pamatoval z dětství. Když jsme pak spolu hovořili na gauči, překvapila mě svou upřímností a bezprostředností…

Ty ses nedávno zúčastnila mezinárodního veletrhu Sběratel, pojď si o tom promluvit.

Šárka: Tak jo.

Jak to probíhalo?

Šárka: Byla jsem tam jenom na tři dny a vlastně jsem reprezentovala Českou republiku jako členka národní asociace sběratelů. A byl to velkolepý zážitek a taky trochu kulturní šok.

Aha, byla tam jako nějaká netradiční kolekce?

Šárka: Setkala jsem se tam s takovou kuriozitou – úplně poprvé tam vystavoval jeden japonský sběratel, který shromažďuje nejrůznější nádobky na čaj…

Počkej, to není až zas taková kuriozita.

Šárka: No jo, jenomže v těch jeho hrnkách ten čaj opravdu je! Po nějakým čase se mu tam vytvořila takováta čajová houba, jestli víš o co jde.

Myslíš něco jako kombucha?

Šárka: Přesně tak! Čili ta jeho sbírka získává ve svém průběhu až tři vývojová stádia. On vlastně sbírá jak čajové nádoby, čaj, tak i ty čajové houby. Což popírá samu podstatu sběratelství jako něčeho neměnného.

A s čím ses na veletrhu pochlubila ty?

Šárka: Sbírkou cukrů.

Tys byla dokonce nominovaná na objev roku…

Šárka: No vlastně jo (rozpačitě se usměje).

A získalas alespoň nějaké čestné uznání?

Šárka: To bohužel ne, to tam ani není, ale myslím, že jsem hodně zaujala nejen odbornou kritiku, tak především obyčejné lidi a toho si cením mnohem, mnohem víc.

Jak bys svoji sbírku cukrů představila těm, kteří se na veletrh nedostali?

Šárka: Jé, to je těžká otázka (dramatická pauza). Ta sbírka má v podstatě asi 80 kusů, což podle světových tabulek není mnoho, ale ke každému svému balení cukru mám osobní vztah.

Opravdu ke každému?

Šárka: Jsou jako moje děti.

Které bylo teda prvorozené?

Šárka: První balíček s cukrem jsem získala krátce po svém příchodu do Prahy. Nikoho jsem tu neznala. Ze začátku to pro mě bylo dost těžký (pauza, přerušení očního kontaktu)… Můj první byl z Týnské kavárny.

Máš takový ten sběratelský sen? Anebo jsi už svůj nejcennější úlovek získala?

Šárka: Víš, sbírání cukrů je běh na dlouhou trať. Pokaždé, když někde jsem s milými lidmi, jako třeba teď (rozpustilý smích), a objednám si čaj nebo kafe, tak čekám jakým novým balením cukru mě obsluha překvapí. Nejhorší ale je, když přinesou cukřenku!

Takže ty, když sbíráš, vlastně nemůžeš sladit?

Šárka: Nosím si cukr z domova, ale nikomu to neříkej (dávivý smích).

Co myslíš, že vlastně přitahuje lidi na tom, něco si osladit?

Šárka: Doba je zlá a lidé odjakživa tíhli k hédonismu. A možnost osladit si život vlastně znamená dokázat sám sobě, že na tom nejsem tak špatně. Cukr je dle mého vnější atribut lidského štěstí.

A kdy se s tím tvým štěstím můžeme v nejbližší době setkat?

Šárka: Tak to bych čtenáře ráda pozvala na vernisáž katedry kulturologie, s kterou občas spolupracuji. Druhý ročník zdejší výstavy Okultění bude slavnostně zahájen 17. března v 17 hodin. Moje expozice cukrů bude autorský výběr, ovšem těch nejzajímavějších kousků. Ráda se tam s každým osobně setkám.

Se mnou můžeš počítat!

Šárka: Tak jo.

Autor je zástupcem šéfredaktora O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekMARTin3-. -0. 2005, 17: 0
kecyPetr3-. -0. 2005, 18: 1
Re: ČlánekLenka Merhanová3-. -0. 2005, 18: 1
   Re: Článekšárka3-. -0. 2005, 31: 1
cukřikyVDA3-. -0. 2005, 27: 1
Nabídka úlovkůKatka8-. -0. 2005, 15: 1
Re: ČlánekKatka8-. -0. 2005, 15: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006