O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší a pozdní návrat

autor : Jitka Lenková , vydáno : 16. 03. 2005

Koho? No to je právě ta otázka, která byla v tomto díle překvapivě rychle zodpovězena. Vrátil se šedivák, dnes už klasická postava ufologie. A vrátil se pro svoje dítě, které počal s pozemskou ženou.

Ne ovšem před přibližně devíti měsíci, ale před dvěma stoletími, lépe řečeno šestnácti generacemi. Pěkně strašidelné téma, dotažené tentokrát ještě o kousek dál. Zatímco z moderní doby máme sice záznamy o desítkách, ne-li stovkách případů, kdy se ženy domnívají že byly uneseny do UFO (či kam) a uměle oplodněny. Nějakou dobu byly dokonce i těhotné, ale potom se jejich těhotenství vypařilo – prostě přestaly být těhotné, ale přitom nepotratily. Předpokládá se, že jim hybridní zárodek šediváci zase odebrali a dopěstovali ho sami.

Nejméně jednou se ale takové dítě – zrůda narodilo, nejen ve Vašíčkově příběhu, ale dokonce i ve skutečnosti. Jeho matnou siluetu jsme mohli vidět v závěrečných záběrech příběhu. A není to nic nakašírovaného, ale skutečně existující stvoření, které se narodilo osmadvacetileté Johanně Sophii Schmiedové z Tauchy nedaleko Lipska roku 1735 jako její čtvrtý potomek. (Předchozí tři děti byla normální a zdravé.) O jeho zachování se zasloužil dr. Friderici z Lipska, který mrtvě narozené stvoření zkoumal a zakonzervoval. Dnes se nachází v Muzeu místních dějin a kultury ve Waldenburgu v SRN. Nejpozoruhodnější na tomto stvoření ale není

Oproti seriálovému příběhu ale paní Schmiedová nebyla souzena jako čarodějnice, i když je pravda, že inkvizice po „návštěvnících“ intenzivně pátrala a podle známého Kladiva na čarodějnice připouštěla i možnost, že onen návštěvník, pro církev ďábel, může ženu oplodnit. Dva motivy – čarodějnické procesy a mimozemské umělé oplodnění – se zde autorovi podařilo spojit mimořádně zdařile a seriál se mi tak líbí čím dál tím víc. Stejný názor mají i diváci – tentokrát se dívalo 1.295.000 diváků, což je zatím vůbec nejvíc. Na seriál On je žena se naopak dívalo vůbec nejméně diváku v jeho historii – 1.933.000 diváků, čímž byl již jen 1,49x sledovanější než Strážce duší. Vydrží mu to?

(zdroj údajů o sledovanosti www.novinky.cz)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006