O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Děti naši nepřátelé?

autor : Jitka Lenková , vydáno : 17. 03. 2005

Kdopak nejvíce útočí na naše hmotné statky? Kdepak, není to finanční úřad, jak by se někdo mohl zvláště teď domnívat, ale naše vlastní děti.

Vždyť si to představte – když jste dva normální vydělávající lidé, na každého z vás připadá jeden plat – pro zjednodušeni řekněme že stejný. I když to podle výplatních pásek samozřejmě pravda není, může dojít k přerozdělení. A když se vám dvěma narodí dítě, klesnou příjmy každého z vás o dvě třetiny. Správně tušíte, že to není tím, že by dítě spotřebovávalo 1, 333 platu, stalo se jen tolik, že z jednoho platu teď musí žít tři. Divíte se, že se za těchto okolností lidem do plození potomků moc nechce a že narození dítěte vnímají jako útok na sebe sama? Dítě nejen že spotřebuje nikoliv nepodstatnou část rodinného příjmu, ale k tomu jednomu ze svých rodičů, obvykle matku, ještě navíc znemožní peníze vydělávat (o dalších omezeních nemluvě). A ti lidé, kteří se přesto všechno rozhodnou dítě či dokonce děti mít, záhy narazí na babyenemy postoj společnosti.

Člověku samozřejmě není lhostejné, jak ho společnost vnímá. Jistě je rozdíl, jak prodavač i ostatní nakupující vnímají jiného nakupujícího v obchodě - jestli jako úspěšného pracujícího, přiměřeně utrácejícího a nezdržujícího člověka nebo jako rodiče překážejícího s kočárem a dětmi nejen v obchodě, ale všude, kde se dá, a který navíc ještě dlouho vybírá a nakonec si dokonce ani nic nevybere! Je dáno naším historickým vývojem, že tou druhou osobou bývá v drtivé většině případů žena – matka. Má před sebou několik let sociálně-finančního ghetta, kdy kromě svého dítěte či dětí nebude mít snad už vůbec nic dalšího. Ti bezdětní zatím dostanou lepší práci a udrží si ji, pojedou na luxusní dovolenou a koupí si nová auta. Jsou rodiče dětí alespoň šťastnější než ti bezohlední z vlastní vůle bezdětní konzumenti?

Výzkum Sociologického ústavu Akademie věd to, bohužel, jednoznačně neprokázal. Bezdětné ženy jsou například šťastnější než ženy s hodně dětmi a ty jsou ještě nešťastnější než jejich partneři. A tak se jde cestou kompromisu – rodina si pořídí jedno dítě. Lidé s jedním dítětem jsou také ze všech zkoumaných kategorií ti nejspokojenější. Trend jde ale ještě dál. Sociologové se domnívají, že ženy vnímají svoji tradiční roli matek jako natolik nevděčnou, že se jí dobrovolně vzdávají. Na Západě zůstává bezdětných už jedna třetina žen, které nezatíženy mateřstvím pak směle konkurují mužům. Západní společnost se dostala do krize – lidé vnímají děti ne jako dar a požehnání, ale jako svého nepřítele, kterého si rozhodně nebudou stěhovat do baráku. A okolí je svým babyenemy postojem ještě utvrzuje v tom, že toto rozhodnutí je správné. Čímž jsme, pochopitelně, na cestě k vyhynutí.

Vědci si kladou otázku, který živočišný druh nás nahradí. Domnívají se, že to budou potkani, velmi inteligentní společenská zvířátka láskyplně pečující o své potomstvo. Těm vyhynutí nehrozí – vícerčata jsou u nich standardem. Tedy do té doby, než se dají cestou technické civilizace, jako to kdysi dávno udělal člověk.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článek3-. -0. 2005, 19: 1
   Re: Článekjana3-. -0. 2005, 21: 0
pekna blbostjana3-. -0. 2005, 21: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006