O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kopírování není řešením pro všechny

autor : Martina Antošová , vydáno : 20. 03. 2005

Zákaz není diskriminační a náboženskou svobodu neporušuje. Takto reagoval Mezinárodní soud pro lidská práva ohledně sporu vyvolaného zákazem nošení muslimských šátků. O nich se začalo diskutovat nejdříve ve Francii.

Náboženství a stát se zde dávno neslučují, a proto francouzská vláda vydala přísný zákaz nošení šátků na veřejných školách a v  nemocnicích. Po Francii přešla problematická otázka do Německa. Vznikla zde taková situace, že Berlín zakázal dokonce všechny náboženské symboly na školách, tedy i křesťanské kříže či židovskou kipu.

Po Německu se problém šíří jako „nákaza“ dál Evropou. A dostala se i do tolik liberální společnosti, jako je Rakousko. Paradoxní je, že právě Rakousko je považováno za vzor v zacházení s muslimskou menšinou v Evropě. Žije zde přibližně 340 tisíc přívrženců této víry, což tvoří zhruba čtyři procenta rakouského obyvatelstva. Přesto se ministryně vnitra Liesa Prokopová vyjádřila k problému negativně a brzy i zde začne platit zákaz nošení šátků na veřejných školách.

Zdá se, že evropské země od sebe rády kopírují. Nošení určitých znaků symbolizujících víru patřilo k základním svobodám západních států. Nyní se však vlády obávají narůstajících požadavků menšin. Bojí se rasismu a konfliktů vyvolaných rozdílností náboženství. Může však zrovna zavedení tohoto zákazu zničit všechny tyto úzkosti? Nejspíše ne. Přesto se pravděpodobně diskuze bude šířit dál a další státy budou schvalovat stejné řešení.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006