O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Manifest snílka

autor : Vojtěch Pulda , vydáno : 23. 03. 2005

Víš, poslechni, jsi muzikant. Máš rád Mozarta? Vidíš, já taky. Šel bys na koncert? Přesně, já taky. Kolik bys za to zaplatil? A vidíš, to je ono. To je ten rozdíl. Já bych, ač si myslím, že nad jeho muziku není, za to nedal ani halíř, protože je odporný vydělávat.

Na takovejch krásnejch věcech. A to je ten rozdíl, o kterej budu vždycky veselejší. Ač nikdy nebudu ochotnej platit tolik peněz za krásu, třeba na to ani nebudu mít, moc bych se tomu nedivil, tak vždycky budu veselejší a šťastnější jak ty, protože budu mít svou představivost, budu si představovat tu krásu, vezmu si noty a budu si je v hlavě přehrávat. Ne proto, abych se je naučil, ale abych je slyšel, třebas i s chybou toho houslisty, ale budu ji mít, kdykoliv budu chtít. Ale to je jen příklad. Třeba se nikdy nestane. To nevím. Jsem snílek. Neskutečně šťastnej snílek, kterej o věcech občas zapřemejšlí a říká si, co by, kdyby. Žiju pro lidi, abych jim mohl pomáhat, když bude třeba. A je mi i docela jedno, jestli mi budou vděční, dělám to rád. Miluju to. Mám rád to štěstí v očích lidí. Nad to nic není a nikdy nebude. Víš, ty tu vykládáš o tom, jak jsi úspěšnej, kolik vyděláš, co plánuješ a co ti to vynese. A já ti tu povídám o lidech a situacích, který jsi nikdy neznal, a ani je třeba znát nebudeš, ale pro mě hodně znamenaj. Možná nejsou zajímavý, možná jsou nudný, nebo dokonce trapný, ani se v nich nehemžej čísla a u nich tajemná zkratka CZK, která pro tebe dělá větu zajímavou, ale jsou ze života. Víš, ty žiješ dlouhým plánováním, probděnýma nocema, číslama, drahejma věcma, penězma. Pořád se za něčím honíš. Nikdy nepřestáváš spěchat. A já? Člověk, kterej chodí spát v devět večer a vstává v šest ráno a je šťastnej, když vidí svítání, člověk, kterej se jen tak toulá s prázdnou kapsou po světě a za pár chvil může být, kde se mu zlíbí, vysedává po světě a užívá si sluníčka. Já žiju okamžikem. Sedím tu s tebou a je mi fajn. Jsem moc šťastnej, že se tu s tebou můžu „hádat“, že ti můžu říct svůj názor, ač vím, že ti bude připadat divnej, zastaralej a trochu přitroublej. Můžu tě potěšit a můžu tě i naštvat, stačí abych chtěl. Víš, oba jednou umřeme. Ty se budeš celej život pachtit za kariérou, chodit v drahým obleku, jíst drahá jídla a nakonec padneš utahanej jako kotě a budeš rád, že tě konečně nechají chvilku v klidu. Zatímco já se budu usmívat při západu slunce v otrhanejch kalhotách, budu si vymýšlet ty nejšílenější příběhy a vyprávět je dětem, pořád si budu vyhrnovat levou nohavici a pravej rukáv u pyžama a jednou si tak lehnu do trávy, podívám se do nebe, zavřu oči, usnu a už se neproberu.A teď, člověče, řekni, kdo z nás bude šťastnější?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekJADE3-. -0. 2005, 24: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006