O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pátá, velmi vyrovnaná desítka SuperStar

autor : Vlasta Remišová , vydáno : 24. 03. 2005

Přišlo jaro, vše je hezké… 20. března proběhlo poslední semifinálové kolo soutěže Česko hledá SuperStar, kde se představilo deset soutěžících a diváci vybírali dva finalisty. Příště už se bude jen osm vybraných ucházet o druhou šanci a divokou kartu. Pátá desítka byla velmi vyrovnaná a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo postoupí.

Tentokrát zazněly dokonce dvě písně v češtině – píseň Bouda na hororu Marie Rottrové si vybrala Aneta Šmidrkalová, 21letá věčně usměvavá a optimistická studentka konzervatoře v Plzni. Bohužel Gábinu Osvaldovou odpuzovala demonstrativní gesta při zpívání, Eduarda Klezlu interpretace jako klišé, Ondřeje Soukupa diblíkovské pojetí. A diváky? Těžko říct, snad ne nevšední pěvecký projev, každopádně Aneta nepostoupila. Druhou českou píseň představila Naděžda Válová, 25letá barmanka z Prahy. Její píseň byla Tančíš sama od Petra Muka. V minulých kolech jsme Naďu viděli většinou se slzami na krajíčku, tentokrát svou trému zvládla (i když podle slov Gábiny Osvaldové měla i nyní co dělat „aby to s ní necáklo“), přesto se svým úžasným hlasem ani ona nepostoupila.

Skladbu české skupiny s anglickým textem si vybral 19letý rodák z Trenčína, student gymnázia Filip Jankovič. Po maturitě by rád na Jamu v Brně studoval muzikál nebo herectví, kdyby to nevyšlo tak v Bratislavě. Ve slovenské SuperStar se podle svých slov nedostal ani do semifinále, „nám“ je tedy hrozně vděčný, že zde jsme mu to umožnili. „Som Čechoslovák, aj sa tak cítim, já niesom z Činy pre boha.“ Porotě se sice jeho pěvecký výkon příliš nelíbil: Ondřej Soukup: "tato soutěž je sice o zpěvu, ale celý šoubyznys je o zpěvu jen částečně, je o charisma, takže vy tam rozhodně patříte". Michala Horáčka Filipův výkon překvapil: také se mu to líbilo, bylo to „jiné, bezstarostná jízda, moc dobré“. Ve finále by jej rád viděl Ondřej Soukup a Michal Horáček. Na diváky Support Lesbians a Filip Jankovič zapůsobili a přinesli postup do finále.

Pátá desítka měla ve svém středu také dva rodiče. Michalu Mullerovi je 26 let, je z Blanska a jeho synovi budou dva roky. Vybral si píseň Joe Cockera You are so beautiful. Michal Horáček jej označil za neohroženého Mikeše, přesto ho prý ale „Mikeš“ přesvědčil, že umí zpívat. Pro Ondřeje Soukupa to bylo velmi emotivní a líbilo se mu to. Druhým rodičem byla Zuzana Schubertová, také 26letá, dříve reklamní manažerka, nyní již tři roky na rodičovské „dovolené“. Manžel jí vybral píseň Petty Smith Because the night, s tím ale u poroty příliš neuspěla. Podle Eduardy Klezly musí ze zpěváka při zpěvu této písně prýštit vášeň, ale Zuzana je spíš „taková dobrosrdečná mamina“. Gábině Osvaldové připadá jako kvalitní amatér, který zpívat umí, ale přeci jen tomu něco schází. Ani jeden z nich zatím do finále nepostoupil.

Vystoupení 17leté Simony Bernardové charakterizoval Ondřej Soukup jako „troubení jelena v říji, ale dobrýho jelena“. Simona zpívá silným hlubokým hlasem, který se líbí Ondřeji Soukupovi i Gábině Osvaldové. Nezaujala však diváky natolik, aby mohla postoupit. 18letý Michael Foret z Prostějova zaujal především Gábinu Osvaldovou, protože ta „miluje chrapláky“ a i když Michael podle ní není excelentní pěvec, je ale „použitelnej“. Pro Eduarda Klezlu je "velice a velice talentovaný", Ondřeji Soukupovi se jeho „barevnej, trošku mečivej a hezky charakterisickej hlas“ líbí. Stačil ho také upozornit, aby „vo to chraptění a chrčení nepřišel“. Byl to právě Ondřej Soukup, jemuž se Michaelovo podání písně Eltona Johna Something about the way you look tonight líbilo natolik, že by ho chtěl mít ve finále. Diváky už tolik neoslovil, ani Michael nepostoupil. Po vystoupení studentky Policejní akademie Kristýny Peterkové s písní Lindy Perry Fill me up prohlásila Gábina Osvaldová: „Já sem si říkala, že si o nás dneska budou diváci myslet, že přišlo jaro, porota zblbla a přikyvuje: „to je hezké“. Tak já říkám: „to je hezké“.“ Kristýnu by ve finále rád viděl Eduard Klezla a Michal Horáček, ale ani ona se zatím do finále neprobojovala.

Prakticky vrchol večer přišel se soutěžícím číslo deset Kamilem Řezníčkem z Prahy. Chvíli se zdálo, že si spletl dveře s hvězdnou pěchotou. Jeho pojetí písně Perfect day bylo skutečně neotřelé. Pro Gábinu Osvaldovou představuje „čerstvý závan surrealismu v kalném rybníčku české pop music“, Ondřej Soukup chtěl z Kamila vytvořit nový underground, leč prý se nezdařilo, a Michal Horáček nezapomněl upozornit, že před Kamilem sice bylo 49 lepších zpěváků, „ale nemaloval bych Klezlu na zeď, na rozdíl od nich na Vás nezapomenu.“ Když při vyhlašování výsledků moderátoři řekli, že bude velké překvapení, všichni u televize jsme zpozorněli, jestli nepostoupí Kamil. Být to na Gábině Osvaldové, postoupil by. U diváků nepostoupil.

Postoupila ale 17letá Janika Kolářová z Brna.Všem porotcům se její zpěv líbil, ve finále jí chtěli vidět Gábina Osvaldová a Eduard Klezla. Její tatínek měl africké kořeny, takže Janika nevypadá tak úplně jako Středoevropanka. A to prostupuje celým letošním ročníkem, jsme snad žízniví po exotice? Dnes už je situace taková, že mladší spoluobčané snad i Slováky považují za cizince, nemluvě o Ali Amirim, který postoupil v jednom z minulých kol, nebo Gabriele Al Dhábba.

Pěvecké výkony poslední desítky byly prakticky možnosti vytýkat větší nedostatky, zato kostymérky, nebo snad "vizážistky", se zase „vyřádily“: K písničce, kde se zpívá o boudě kdesi v horách se nehodí téměř večerní šaty stejně jako k 26leté matce a písni plné vášně se nehodí obyčejné bavlněné tílko, okaté punčocháče a nevzhledné boty. Právě ze Zuzany Schubertové se podařilo udělat úplně jiného člověka, než jak působila v medailónku, kde vypadala hezky. Na rozdíl od vystoupení.

To byla tedy pátá, poslední desítka. 27. března uvidíme poslední semifinále, kde se rozhodne o posledních dvou postupujících. Porota vybere osm kandidátů, z nichž jeden postoupí dle rozhodnutí hlasů diváků a druhý dostane divokou kartu poroty. Finálová dvanáctka bude tedy kompletní, finále se tentokrát bude vysílat z kina Galaxie v Praze.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006