O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší a Madonin dar

autor : Jitka Lenková , vydáno : 24. 03. 2005

Po obzvláště vydařeném díle s mimozemšťany seriál pokračoval komornějším způsobem spíše ve stylu klasické detektivky. Kostelník klamaný velmi brzy zrána pomocí promítačky poslechne takto vytvořený přelud obrazu Panny Marie a přinese jí z trezoru vzácný kalich, který ona sama podle legendy kdysi místním obyvatelům darovala. Shodou okolností je právě bouřka a obraz Madony se tajemným způsobem na okenní tabulce jednoho z kostelních oken. O tom však už zloděj kradoucí kalich mrtvému kostelníkovi neví.

Vytvořit přelud pomocí promítačky a vylákat tak pohár je krásný technický nápad. Vidím v živých barvách od pohledu otrlého zločince, jak pokaždé brzy ráno číhá u kostela, až ho kostelník odemkne, potom se vplíží dovnitř a na kůr tak opatrně, aby do modlitby zabraného kostelníka nevyrušil, spustí na chvíli promítačku a zavčasu se vyplíží ven. Na zločincův zjev mi to přijde sice trochu komplikované, ale budiž, účelu je dosaženo. Následují kriminalistické drobnosti v podobě vyhozeného obalu od dýmkového tabáku či klíče přehozeného z levé kapsy do pravé a příběh se i za pomoci strážce duší dokodrcá do šťastného závěru, aniž by se záhad nějak výrazněji dotkl.

A je to škoda, protože podivné obrazy exponované neznámým způsobem na okenní sklo opravdu existují a kdyby je tak snadno vytvářely blesky, není dnes už jediné okno čisté. Druhou záhadou je samotný Madonin dar – kalich. Jeho darování je už samo o sobě zázrakem a předmět získaný tak podivným způsobem by si jistě zasloužil větší pozornost. Třetí záhadnou ve hře je obraz slavné Panny Marie Quadeloupské vzniklý rovněž dosud nezjištěným způsobem a indiánském pláště z vláken agave. Životnost takových látek z agave je omezena maximálně na několik desítek a normálně by se tak starý plášť už dávno rozpadl v prach. Plášť s obrazem však zůstává stále neporušen. Mimo hru zůstalo, možná že jen prozatím, slavné turínské plátno, kde mechanismus vzniku otisku v něm zabaleného těla, ať už patřilo komukoliv, rovněž není dodnes uspokojivě vysvětlen, stejně jako tzv. Veroničiny roušky, kousky látek, do nichž si Kristus na své poslední cestě otřel tvář a tak se na nich uchovala jeho podoba. A tak je způsob, jakým vznikl obraz na skle v tomto příběhu, záhadný i bez toho, že se v daném okně obraz na oltáři vůbec neodrážel.

Nahlas a opakovaně také padla otázka, zda Armín již spí s Katkou, zatím se zápornou odpovědí. I když obě postavy měly řadu příležitostí, aby se sblížily, zatím tak neučinily. Vzhledem k tomu, že seriál byl plánován na třináct dílů a zatím jich je hotových jen devět, je možné, že řešení této otázky se hned tak nedočkáme. Svojí přízní seriál poctilo o osm tisíc diváků více než posledně (1.353.000, zatím rekordní počet), seriál On je žena jich dalších 15.000 ztratil (dívalo se na něj 1.918.000 diváků)

Jitka Lenková

(zdroj údajů o sledovanosti www.novinky.cz)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006