O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vídeňské věže protiletecké obrany budou symbolicky zničeny

autor : Compress , vydáno : 24. 03. 2005

K současnému obrazu rakouské metropole patří již takřka neodmyslitelně: šestice mohutných věží z železobetonu přibyla do Vídně během druhé světové války. Nacisté věže postavili jako kryty pro civilní obyvatelstvo, osazené navíc děly protiletecké obrany.

Už léta se ve Vídni přemýšlí, jak by se betonové monolity daly odstranit. Italský umělec Antonio Riello se k tomuto problému rozhodl vyslovit projektem, který bude v březnu realizován vídeňskou Kunsthalle.

Riello pro svou výstavu zhotovil věrné modely protileteckých věží (v měřítku 1:20). Protože si libuje v nesouladu materiálu a syžetu, zvolil si umělec jako stavební materiál cukr. Úkolem návštěvníků výstavy je přitom tuto sladkou variantu fašistické válečné architektury zničit. Antonio Riello vysvětluje, že nápad pro tuto výstavu podnítilo silné přesvědčení, že v umění je možné dosáhnout společenského osvobození se od minulosti. „Moje práce je určitým darem pro Vídeňany, kteří už šedesát let musejí trpět existenci těchto pochmurných a hrozivých svědků temné minulosti v parcích svého města. Líbí se mi představa, že si Vídeňané stejně jako Pařížané při dobytí Bastilly nebo Berlíňané při pádu zdi mohou tyto symboly zla během kolektivního uměleckého eventu zničit.“

Úlomky zničených věží, postavených z více než tuny kostkového cukru, si budou návštěvníci moci ponechat jako suvenýry. Projekt Antonia Riella bude zahájen na v tzv. project space na Karlově náměstí 22. března, ukončení se plánuje na 10. dubna.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006