O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Test na okultní krvácení? Díky, ne.

autor : Jitka Lenková , vydáno : 25. 03. 2005

Dagmar Havlová se zasadila, média propagují, úmrtnost je hrozivá, test je od určitého věku zadarmo, ale my si ho dělat nebudeme. Lékaři se tváří, že to nechápou a situace se nelepší. Proboha proč?

Na tuto otázku by nejlépe asi dokázali odpovědět psychologové. První složkou problému je obecná obava z jakýchkoliv preventivních vyšetření. Je zcela pochopitelná. Do ordinace vcházíte jako zdravý člověk, ven vycházíte jako pacient s hrstí poukazů na další vyšetření a obcházení doktorů se začne počítat na týdny. To samozřejmě nikoho nenadchne, zvlášť když si uvědomí, že pokud nemocnice nějaký přístroj koupí, tak ho musí také amortizovat, což činí tak, že na něj posílá co možná nejvíce lidí. Totéž platí o různých testech – čím víc se jich udělá, tím jsou farmaceutické firmy jaksi milejší k těm, kdo je u nich objednali, takže proč neobjednávat. A že z pacientovy žíly teče už pátá zkumavka a laborantky se dohadují o šesté? Ale prosím vás! Co je to proti čtyřem deckám při darování krve a ten pán, co vám na očích zkolaboval, se už probírá! Je jasné, že takovýmto zážitkům se každý spíše hledí vyhnout. Zvlášť, když ví, že nejsou zdraví lidé, ale jen lidé nedostatečně vyšetření.

A nyní k tomu testu na okultní krvácení ve stolici. Zatímco krev vám odeberou na místě a moč s jen lehkým znechucením donesete jednou ráno z domova, tento testík je daleko zábavnější. Nechce se po vás nic jiného, než abyste tři dny po sobě ze své stolice třemi papírovými špachtličkami ze tří různých míst odebrali vzorek velikosti čočky a tento rozpatlali do příslušného políčka dané kartičky. Celkem tuto nechutnost tedy provedete devětkrát a pokud máte klozet, kde váš exkrement rovnou mizí šachtičkou do nenávratna, nezbyde vám než ony tři dny potřebu vykonat na bobku na noviny. K tomu máte po ony dny jíst hodně balastních látek, nesmíte mít průjem a neměli byste menstruovat. Vysvětlí vám někdo předem, že to je sice hnus, kterému se hned tak něco nevyrovná, ale přesto to stojí za to překousnout? Kdepak. A proto se vám, se milí páni doktoři, vámi vydané testy nevracejí, neboť pacient až v klidu domova zjistí, co ho čeká, a vykašle se na to. Test je sice levný, spolehlivý, efektivní a užitečný, ale zřejmě pro jeho nechutnost ho každý druhý tímto domácím úkolem obdařený pacient neprovede. Je to chyba pacienta, že se mu nechce patlat se s vlastním hov…, chyba lékaře, který ho nepovzbudí, anebo chyba výzkumníků, kteří sice šli nejjednodušší možnou cestou a tento aspekt zjevně nedocenili nebo jim nepřišel důležitý? A vědí ti, kteří testík vehementně propagují a okázale se diví, že se jaksi neujal, co ve skutečnosti obnáší?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006