O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


60. výročí ukončení 2. světové války

autor : Kristýna Bufková , vydáno : 28. 03. 2005

Letošní rok se slaví 60. výročí ukončení všech bojových operací spojenců na evropském válčišti. Právě před šedesáti lety, roku 1945, se uskutečnily na území tehdejšího Československa poslední bojové operace. Dne 6. května bylo osvobozeno americkou armádou město Plzeň a 9. května Rudou armádou hlavní město Praha.

Při této příležitosti proběhnou na území celé České republiky vzpomínkové akce, které budou připomínat miliony zmařených lidských životů, jež s sebou přinesla 2. světová válka. Centrem oslav se stanou města Praha, Plzeň a Ostrava.

Při této příležitosti proběhnou na území celé České republiky vzpomínkové akce, které budou připomínat miliony zmařených lidských životů, jež s sebou přinesla 2. světová válka. Centrem oslav se stanou města Praha, Plzeň a Ostrava.

PRAHA

Praha se stane nejen místem oslav Pražského povstání, ale i centrem hlavních oslav výročí ukončení celé druhé světové války na území Evropy. Jedná se o snahu pro zvýraznění historického faktu, že válečné operace druhé světové války byly ukončeny právě v tehdejším Československu.

HLAVNÍ AKCE

6. – 8. května 2005

Filmový festival válečných filmů:

Kino OKO – tématické dokumenty, dobové týdeníky Kino Konvikt – zahraniční filmy Kino Lucerna – české filmy

7. května 2005

15:00 – Rekonstrukce bojů u Českého rozhlasu / Vinohradská, Balbínova ul.

8. května 2005

10:00 – Vojensko – historická přehlídka / ul. Milady Horákové - Letná

12:00 – Demarkační zóny / Dejvická ulice / Kulturní program, národní restaurace aj.

13:00 – Velký kulturní program / Letenská pláň

14:00 – Spanilá jízda veteránů Prahou se zastávkou na Staroměstském náměstí

15:00 – Bojová ukázka - Barikáda 2005 / Ostrov č. 5, Braník, Praha 4

20:00 – Slavnostní koncert / Staroměstské náměstí

Další akce

Ohňostroje, tématické výstavy, pietní akty, bojové ukázky apod.

PLZEŇ

Plzeň bude tradičně zaměřena na osvobození jihozápadních Čech 3. americkou armádou. Dne 7. května se v západočeské metropoli uskuteční defilé historických vozů, zaměřené vedle zmiňované americké armády i na 1. československou obrněnou brigádu, která vstoupila na území tehdejšího Československa na jaře 1945.

OSTRAVA

Ostrava přiblíží osvobození města Rudou armádou v rámci Ostravské operace 30. dubna. Vedle oficiálních pietních akcí a kulturních vystoupení zde proběhnou i ukázky jednotlivých vojensko-historických klubů.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006