O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Za ochranu vodopádů a zásadovost vyhazov z práce

autor : Redakce , vydáno : 29. 03. 2005

Dne 16.2.2005 odvolal ředitel Správy ochrany přírody PhDr. Petr Dolejský z funkce vedoucího Správy CHKO Český kras Mgr. Michaela Pondělíčka. Jako důvod uvedl nevyhovující dlouhodobé hodnocení práce Správy CHKO Český kras, aniž však jakkoli upřesnil, čeho se toto hodnocení týkalo a čím bylo nevyhovující.

Proto se sdružení Mallorn dne 18.2.2005 obrátilo otevřeným dopisem na ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka se žádostí o přezkoumání postupu pana ředitele Dolejského. Do dnešního dne jsme na tento otevřený dopis neobdrželi odpověď.

Dne 16.2.2005 se na ředitele Dolejského obrátil i kolektiv zaměstnanců Správy CHKO Český kras se žádostí o vysvětlení důvodů odvolání svého vedoucího. V dopise, který podepsali všichni pracovníci, je uvedeno, že kolektiv pracovníků stojí plně za prací pana Pondělíčka a s jeho odvoláním nesouhlasí. Pracovníci požádali ředitele o vysvětlení důvodů odvolání. Jak uvedl na náš dotaz zoolog Správy CHKO Český kras Mgr. Pavel Špryňar, ředitel Dolejský, který za celou dobu svého působení Správu CHKO Český kras v Karlštejně ani jednou nenavštívil, pracovníkům této správy také dodnes neodpověděl.

Jak se ukazuje, nebyla důvodem odvolání špatná práce vedoucího Správy CHKO Český kras, ani špatná práce kolektivu pracovníků, ale zásadovost pana Pondělíčka, který odmítl ustoupit nezákonným tlakům vyvíjeným na Správu CHKO. Jde zejména o záměr výstavby devadesáti domků na hranici CHKO Český kras, takzvaného „Obytného parku Bubovice“. S územním plánem na tuto výstavbu Správa CHKO vyslovila opakovaně písemný nesouhlas. Protože územní plán musí akceptovat stanoviska orgánů státní správy, je tento územní plán nezákonný. Naše stížnost na nezákonnost uvedeného územního plánu leží bezvýsledně již přes rok a půl na Krajském úřadě, patrně proto, že jej přezkoumává úřednice, která ho dříve na Okresním úřadě Beroun schvalovala. Nyní již dochází v lokalitě i k pokládání inženýrských sítí pro zástavbu.

Realizace záměru by znamenala zničení známých Bubovických vodopádů v centrální části Národní přírodní rezervace Karlštejn, která obdržela jako jedna ze tří rezervací v ČR Diplom Rady Evropy. Usazování vápencového pěnovce tvořícího vodopády je totiž vázáno na vyrovnanou koncentraci rozpuštěného vápence a vody svedené z plánované zástavby by tento režim narušily.

Správa CHKO spolu s naším sdružením se těmto záměrům postavila a výsledkem je odvolání vedoucího správy CHKO Český kras, Mgr. Michaela Pondělíčka. Roli hrály možná i další ekonomické zájmy některých obcí, podnikatelů a ředitelství Správy ochrany přírody v této atraktivní přípražské CHKO, nikoli však špatná práce pana Pondělíčka či Správy CHKO.

Důrazně protestujeme proti persekuci pana Pondělíčka a Správy CHKO Český kras pro ekonomické a lobistické zájmy a žádáme o přešetření postupu ředitelství Správy ochrany přírody.

David Mareš

místopředseda sdružení

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006