O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Finálová dvanáctka SuperStar je kompletní!

autor : Vlasta Remišová , vydáno : 30. 03. 2005

27. března jsem viděli osm semifinalistů, kteří dostali druhou šanci ucházet se o finále soutěže Česko hledá SuperStar II. Postoupili další dva soutěžící, tentokrát chlapec a dívka. Zastoupení ve finále je tedy vyrovnané.

Systém „posledních“ šancí byl jiný než při loňském ročníku, kde porota vyhlašovala z každé zbývající osmičky jednoho nebo více zpěváků, celkem deset. Tentokrát byla osmička vybrána už v pátek a moderátoři měli k dispozici modré zapečetěné obálky se jmény. Tři ze soutěžících z dalšího klání dobrovolně z osobních důvodů odstoupili, takže na osm obálek zbylo „pouhých“ 37 adeptů. Vybraní soutěžící zpívali stejnou píseň jako v „normálním“ semifinále.

V první obálce se ukrývalo jméno Nadi Válové. Před každým nástupem soutěžícího na pódium diváci viděli hodnocení poroty-co si povídali při udílení šancí. Co říkali o Nadě? Výjimečný hlas, výjimečný talent, dokáže dojmout, Gábina Osvaldová si dovede představit, že by si koupila její CD. I když je jako hudební mísa: „bouchnete do ní, vydává to krásný zvuk, ale vlastně nevíte proč…“ A co se o sobě Naďa dozvěděla po výkonu? Podle Ondřeje Soukupa zpívala lépe než minule. Je to antipopová hvězda s hlasem od boha. Její místo je na klubových scénách. Michal Horáček opět slyšel v jejím hlase „ten smutný příběh, který je znakem výsostného výkonu.“

Jako druhá dostala šanci Markéta Poulíčková. Podle poroty je její výkon jedno velké klišé, vyumělkované a promyšlené. Přesto prý do naší popkultury patří. Markéta byla roztřesená a rozklepaná z překvapení, že „má ještě šanci“ a to podle porotců přispělo k nejlepšímu výkonu v celé soutěži. Podle Ondřeje Soukupa je Markéta zpěvačka středního proudu a bude tam, ať postoupí nebo ne.

Další postupující, který prý vypadá jakoby přišel z anglické SuperStar, byl Michael Foret. Velmi muzikální s charakteristickým hlasem, „strašně zapamatovatelnej“ s úplně jiným druhem talentu. Opět nechal rozeznít svůj chraplavý hlas a potěšil tedy diváky i porotu. A jeho nedělní výkon se porotě líbil, bavil je, Gábina Osvaldová už ani neměla k jeho výkonu co dodat.

První polovinu soutěžících uzavírala skvělá zpěvačka Tereza Trčková, pro níž byla jednohlasně celá porota. Jen snad s otázkou, proč chce takový talent do popmusic. Ale „určitě si dobře rozmyslela proč tam chce, tak jí v tom nebudeme bránit.“ Porota opět kvitovala výběr písně – české. Tereza byla pochválena i za výbornou češtinu, která se jinak neslyší, protože naprostá většina soutěžících zpívá anglicky. Pro Ondřeje Soukupa je její projev velmi intimní a lahodný, Michal Horáček navíc vysekl poklonu nejvyšší – „ Tři miliony televizních diváků se teď dozvědělo, co to znamená umělecký projev.“ Gábina Osvaldová oceňuje, že na Tereze „není nic lacinýho. Je na Vás vidět, že ste kultivovaná bytost, která přemejšlí, a oceňuju odvahu, že ste si vzala pěknou českou písničku.“

Další soutěžící, která dle poroty, na rozdíl od ostatních soutěžích, šplhala během soutěže se svým výkonem nahoru jako by jela výtahem, je Magdaléna Šalamounová. Opět zajímavá, opět s charisma (co si budeme namlouvat-jinak by je asi porota nevybrala. Nebo že by už neměli co říkat?), a i když Eduard Klezla prohlásil, že „v této fázi tam sice sou drobné technické problémy“, ale v případě Magdy mu to prý nevadí. Po předvedeném výkonu porota Magdalénu velmi chválila – je v každém případě objev této soutěže, patří na jeviště, na obrazovku, měla by studovat zpěv a je přesně to, co Gábina Osvaldová v SuperStar hledá: "neokoukanej projev". (Ale – do kdy bude v této soutěži někdo neokoukaný? Snad jen, když se nedostane do finále nebo v něm velmi rychle skončí.)

Druhou a poslední českou píseň představil divákům Lukáš Michna. Má charisma a hlas… Má v sobě „něco hezkýho“ a zajímavýho, speciálně pro mladý holky. Na jeho zpěvu byla znát nervozita, ale po pár taktech se dokázal zkoncentrovat a zklidnit. „Pak ste to rozjel a přesvědčil všechny, že máte talent.“ Podle Ondřeje Soukupa by měl zaujmout ještě tu mužskou část publika a měl by „velkou šanci“. Michal Horáček nepopírá, že Lukáš má velký muzikantský dar, zároveň však nemá ani nebude mít barvu hlasu, „což může některým lidem připadat nepříjemný, ale podobnou barvu má David Koller a má tisíce fanynek.“

Slzy dojetí a překvapení přišly až s předposlední soutěžící Leonou Černou. Zpěvačka s pregnantním frázováním, pro Eduarda Klezlu „taková malá Špinarka“, která kdyby se dle slov Michala Horáčka „dostala k dobrýmu pedagogovi – ale dobrýmu, Edo…“ Pro Gábinu Osvaldovou bude ještě překvapivá, jen se nesmí začít stylizovat do diblíka. Po té bylo pro Gábinu překvapivé, že po takovém záchvatu, jaký měla v předsálí, byla vůbec schopná odzpívat jakkoli cokoli. Je prostě „dobrá, přirozená“. Ondřej Soukup by našel na jejím vystoupení pár chybiček, ale ty by chápal jako znaménka krásy. To, že byla uplakaná, dodávalo jejímu projevu na dojemnosti.

A poslední adeptkou na postup do finále byla Kristýna Peterková, kterou porota chválila v minulém kole. Všechny zaujala skutečnost, že Kristýna studuje policejní akademii. Ondřej Soukup: „Jak musí zpívat policejní prezident, když ona je teprv studentka. A co kdyby zpíval ministr vnitra. Ty ****, tam sou talenti…“ Svým výkonem pro Eduarda Klezlu zamotala myšlenky díváků u televizních obrazovek.

Žádnému ze zpěváků se tentokrát nedalo vůbec nic vytknout. Nyní snad jen moderátorům. Byli za to kritizováni již loni – a je to tu zas. K čemu chtějí dospět s otázkami, které pokládají vylekaným, dojatým nebo nervózním soutěžícím, jež znějí: „Jak se cítíš?“, „Co se Ti honí hlavou?“, „Na co jsi myslel/myslela při otevírání obálky?“ Jak se asi cítí, to je snad jasné – „hrozně“. Na co myslí? No – pravděpodobně na nic. Dá se ze změti myšlenek vybrat nějaká stěžejní?

A kdo vlastně doplnil poslední dvě místa ve finále? Gábině Osvaldové bylo líto, že „ta soutěž není nafukovací, protože mám pocit, že z druhejch šancí by se dala sestavit první desítka.“ To je sice pravda, ale bohužel skutečně mohli postoupit jen dva. Druhou šanci od diváků nakonec dostala s 28% hlasů Kristýna Peterková. A divokou kartu poroty po velikém napínání obdržel Michael Foret.

Dvanáctka finalistů je tedy kompletní. Ve finále budeme vídat Vlastimila Horvátha, Michala Hudčeka, Michaelu Noskovou, Gabrielu Al Dhábbu, Ali Amiriho, Moniku Šramlovou, Kláru Zaňkovou, Petra Bende, Filipa Jankoviče, Janiku Kolářovou, Kristýnu Peterkovou a Michaela Foreta. A samozřejmě moderátory Laďku Něrgešovou a Petra Holíka, v porotě Michala Horáčka, Eduarda Klezlu, Gábinu Osvaldovou a Ondřeje Soukupa.

Kompletní je také dvacítka hvězdné pěchoty, na kterou se mnozí z nás těší se škodolibým úsměvem úplně nejvíc… :-)

Takže – kdo bude druhou českou SuperStar??

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekLada4-. -0. 2005, 08: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006