O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Melinda a Melinda

autor : Kateřina Švagrová , vydáno : 31. 03. 2005

Komedie je tragédie, která se stane těm druhým. Začátkem dubna přichází do kin nový film známého amerického režiséra, scénáristy a herce v jedné osobě. Ano, 7. dubna se můžeme těšit na snímek Woodyho Allena, který opět zkoumá svůj věrný terén - osobní boje s morálkou, identitou, intimitou, žárlivostí a rozmary romantické lásky.

Na večeři několika přátel, kde se mimo běžných témat řeší i obchodní záležitosti, přijde nečekaný host – půvabná Melinda, otřesená nedávným rozvodem a se sklony k sebevraždě.

Dalo by se říci, že je to tragická osoba, pokud se na to podíváme z toho smutného a tragického pohledu. Žena se neustále vrací do černé minulosti, čímž se snaží nějak přežít v současnosti a budoucnost si raději ani nepřipouští. Dá se na to ale podívat i z veselejšího hlediska – nově nalezení, a z počátku překvapení, přátelé ji vezmou mezi sebe a díky nim nalézá cestu, která jí zavádí do lepšího života.

Každý příběh má dvě strany a právě to se snažil ukázat Woody Allen ve svém novém filmu. Jak sám říká: „Je to něco, co se mi v mých filmech stává často. Často mohou být vyprávěny komicky nebo dramaticky, a já se většinou přikloním ke komickému pojetí,“ říká Woody Allen. „Ale někdy můžete příběh vyprávět a přitom ho pojmout oběma způsoby.“

Nový Allenův film splňuje řadu znaků typických pro jeho filmografii: je o lásce, o nevěře, o rozchodech i o nových začátcích, o tom jak žijí dnešní lidé na Manhattanu. Ostatně New York je ve většině jeho filmů tou hlavní postavou. Woody Allen pokaždé ukáže své milované město jiným způsobem a vždy najde něco nového. Setkáme se zde s řadou symbolů, které prostupují oběma dějovými liniemi.

Největší herecký prostor dostala představitelka hlavní dvojrole Radha Mitchell, která se jako jediná objeví v dramatickém i komickém příběhu. Obě její Melindy mají odlišný osud, pohled na svět, ale jsou rozeznatelné nejen účesem, ale i gesty, mimikou, pohledem a výrazem. Vedle ní se ve filmu dále objeví Will Ferrell, Neil Pepe, Roth Handrle nebo Chiwetel Ejiofor.

Nejsem velký fanoušek Woodyho Allena, ale i přesto mě tento film zaujal, především komické pojetí Melindy, neboť mám raději veselé příběhy a nadějné konce. I když dramatický směr příběhu je více skutečný a může se v něm někdo i nalézt.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006