O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší a elixír mládí

autor : Jitka Lenková , vydáno : 05. 04. 2005

Bylo jen otázkou času, kdy se toto velké téma v seriálu věnovaném záhadám také objeví. Tajná sklepní laboratoř v Praze? Proč ne. Takových podzemních prostor, a někdy rovnou jak z Akt X, by se našlo, a nejen v Praze. Může v nich být opravdu cokoliv, i laboratoř magistra Kelleyho, jehož spojení s tzv. Faustovým domem je historickým faktem. Možná se dodnes v jeho útrobách někde skrývá památka na jeho nejznámějšího majitele. A autor seriálu i v tomto případě s námi hraje hru na to, co by mohlo být, kdyby…

Kdyby zhypnotizovaná dívka promluvila a psala neznámým, tzv. enochiánským jazykem a podepsala se jako Kelley, kdyby narkomanka objevila poměrně složitý způsob, jak proniknout do bývalé Kelleyho laboratoře.. Dál už se objevují otázky. Dobře, narkomanka Soňa se dostala do Kelleyho laboratoře a vyrábí tam perník v jeho nádobí znečištěném rtutí, čímž otráví své dva kamarády – a sebe ne? Anebo vyrobila dvě várky, jednu pro ně a jednu pro sebe? Jak přišla na to, co z Kelleyho přípravků má do směsi přidat? Měla snad ještě tolik rozumu, aby do své drogy nepřidávala, cokoliv ve starém špinavém sklepě najde. Anebo snad studovala Kelleyho spisy předtím, než je spálila? Dnes si asi nikdo netroufne tvrdit, že rozumí alchymistickým traktátům plným značek a symboliky a myslím, že současný člověk Sonina věku by měl problém už jenom přečíst knihu z Kelleyho doby, i kdyby byla psána současnou češtinou. Snad tedy Soňa už o alchymii něco dříve četla, pochopila, co má před sebou a hledala lahvičku s červeným obsahem, protože právě tato barva je elixíru připisována. Elixír použila a ten ji uzdravil ze smrtelné choroby. Proč ji však zároveň viditelně neomladil jako onu můru v posledním záběru příběhu? Mimochodem, vedlejším účinkem elixíru má být jeho schopnost vyrábět zlato. Tato jeho schopnost se zde ale neprojevila.

Závěr příběhu skončil očekávaně – je jasné, že Kelleyho tajemství musí být ztraceno stejně jako jeho elixír. Místo větrných efektů a rozžhavující se baňky by bohatě stačila parta Ukrajinců házejících vše bez ladu a skladu do kontejnerů.

Skrytým tajemstvím tohoto dílu zůstává, co postihlo Armína, že vypadal tak bídně, bez jiskry, zanedbaný, trapně loudící u čehokoliv, co v jeho okolí nosilo sukni. Zajímavá je také jeho náklonnost k alkoholu – pokud mi něco neušlo, nenechal si zatím ujít jedinou tekutou příležitost. Shoda okolností či vyšší autorský záměr?

Předcházející díl, Madonin dar, podle všeho diváky zklamal, protože na Bránu andělů se rozhodlo jich dívat o 132 tisíc méně (dívalo se 1.221.000 diváků). A to je vzhledem k předchozí sledovanosti, docela dost – zatím největší rozdíl mezi dvěma díly vůbec. Škoda, že směrem dolů.

Jitka Lenková

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článek4-. -0. 2005, 06: 0
Re: Článekalena4-. -0. 2005, 12: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006