O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Veřejně schválené násilí na skupině obyvatelstva

autor : Jitka Lenková , vydáno : 05. 04. 2005

Nebudu vás dlouho napínat – není to nic jiného, než onen známý velikonoční zvyk, kdy osoby mužského pohlaví bičují osoby ženského pohlaví speciálním za tím účelem zhotoveným karabáčem z vrbových prutů, tzv. pomlázkou. Jsou to pro vás příliš silné výrazy? A jak byste to tedy nazvali jinak?

Nebojte se, nebudu tento dávno předkřesťanský relikt šmahem odsuzovat, zvláště pol se realizuje v symbolické a tudíž nebolestivé podobě. Když se ale muži (chlapci) líbí, a to pod jakoukoliv záminkou, bolestivě bít ženu (dívku) a ona je s tím srozuměna natolik, že si to nechá líbit anebo se jí to dokonce i líbí, co já už na tom vymyslím? Rozhodně nikomu nebudu brát jeho rozkoše. Neindikuje však tato na Velikonoce obecně rozšířená zábava fakt, že mám v populaci mnohem více sadistů, než jsem si připouštěli?

Co mě k této úvaze přimělo? Pohled na jednoho koledníka téměř již důchodového věku s velmi nevalným chrupem, neúpravného šatstva a snad i trochu páchnoucího. S očima rozzářenýma vykládal ostatním mužům, nekoledníkům, jak by to bylo krásné, kdyby se v tento významný den dostal do blízkosti své sousedky, Kubánky s velmi význačným pozadím, a mohl cizinku seznámit s našimi velikonočními obyčeji. „To by byly jelita!“ vykřikoval radostně a švihal mohutnou pomlázkou alespoň do vzduchu. Ostatní muži s ním souhlasili a nedá se říct, že neradostně.

Že by to byli všichni sadisti, kterým již jen představa zbičovaného ženského zadku působí sexuální rozkoš? Anebo se tak v duchu pomstili všem ženám, které jim kdy ublížily? Je to pro ně kompenzace toho, že ani jeden z nic nemá šanci se s tou cizí dámou sexuálně sblížit? Nevím – představa ženského (ani mužského) zbičovaného zadku mě nevzrušuje a tak tato hnutí mužské mysli asi nemám šanci pochopit. A protože zcela jistě nejsem masochistka, nedokážu posoudit ani hnutí těch ženských myslí, které mužům toto počínání trpí. A hlavně mám pocit, že se to celé nějak zvrtlo, protože v římském předobraze této kratochvíle, luperkáliích, bylo bičování vzájemné a končívalo se hromadnou sexuální orgií. Je třeba se zeptat, když už došlo k vývoji, proč z luperkálií nezbylo naopak bití mužů ženami? Že by zase jednou ti silnější vyhráli?

Chcete jako žena změnit velikonoční obyčej, který se vám nelíbí? Pořiďte si napřesrok vlastní pomlázku a v případě nutnosti ji se vší razancí použijte. Rozhodně to bude přinejmenším zajímavý pokus.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Tak takRys4-. -0. 2005, 05: 1
Iba vodaEthelmary4-. -0. 2005, 06: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006