O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Prochlastat se k úspěchu

autor : Jitka Lenková , vydáno : 06. 04. 2005

Valí se to jako vlna – zdá se, že kdo nepožívá alkoholické nápoje, a to v míře více než nadbytečné, jako by neměl šanci se prosadit a dosáhnout těch pravých uměleckých výšin. Nedávno se veřejně v tisku přiznali Etzler nebo Bareš (oba se proslavili Rodinnými pouty), sami si jistě rozpomenete na pestrou škálu dalších jmen současných i minulých, tuzemských i cizozemských. To oni jsou celebritami a ne ty miliony jejich většinou střízlivých spoluobčanů.

Byli by umělci-alkoholici ještě většími umělci, kdyby nechlastali, anebo můžeme předělat neumělce abstinenta na umělce v podstatě velice jednoduchým způsobem, totiž že mu umožníme dostatečnou konzumaci alkoholických nápojů? A proč potom máme i alkoholiky - neumělce?

Vyjdeme-li z teze, že alkohol (i jiné drogy) uvádí člověka do změněného stavu vědomí a umožňují mu vnímat jinou realitu či jiné světy, jak dobře věděli a ví šamani, potom se dá předpokládat, že v populaci je určité procento lidí, kteří k tomuto přestupu do jiného světa mají prostě lepší předpoklady než ti ostatní, víc jim to přináší a je to pro ně zajímavější. A těmito svými zajímavými zkušenostmi se stávají zajímaví i pro ty ostatní, jsou pro ně přitažliví stejně, jako pro lovce mamutů jejich šamani, celebrity pravěkého světa. Dokonce ani některé pravěké malby odborníci nedokáží vysvětlit jinak, než že vznikly pod vlivem halucinogenních látek. Kdybychom však byli všichni důslední abstinenti, kolik by nám zbylo umění? Možná jednou někdo vezme seznam a začne si odškrtávat – namátkou Toulouse-Lautrec, van Gogh, Baudelaire, London, Hašek…

A jaké z toho plyne poučení? Když už pijete, tak také tvořte. Zdá se, že to je sichrovka.

Jitka Lenková

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Kontrolní otázkaJirka Š. Svejkovský4-. -0. 2005, 06: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006