O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


První finálový večer SuperStar

autor : Vlasta Remišová , vydáno : 11. 04. 2005

V neděli 10. dubna se v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti poprvé rozezněly hlasy všech dvanácti finalistů soutěže Česko hledá SuperStar II. Známe první společnou píseň, deset postupujících a dvanáct adeptů na generála hvězdné pěchoty.

Píseň pro dvanáct finalistů soutěže složil Kája Mařík, text napsal Jakub Mohamed Ali a nese název Hvězda snů. Soutěžící ji zazpívali před koncem večera, těsně před ukončením hlasování a tedy i vyhlášením dvou, kteří již nepostupují dále.

Soutěžící si tentokrát vybírali píseň svého ´idolu´, respektive svoji oblíbenou skladbu. Směsice hitů byla skutečně různorodá, anglická a místy až překvapivá. Překvapili také někteří soutěžící, ať už v tom dobrém nebo špatném slova smyslu. A samozřejmě věčně vtipná Gábina Osvaldová tentokrát opravdu perlila.

Jako první předstoupila na pódium Míša Nosková, která podle Michala Horáčka nosí šátek na hlavě proto, aby nebylo vidět, co má napsáno na čele – „Hvězda jevišť“. Michaela si vybrala píseň americké zpěvačky Shakira. Když ji slyší, tak má prý hned lepší náladu. Gábina Osvaldová: „Já když vidim Vás, tak mám taky hnedka lepší náladu.“

Enrique Iglesiase a jeho tklivou píseň Maybe si vybral Ali Amiri. Pro Michala Horáčka je Enrique Iglesias ztělesněná sladkost, podle Ondřeje Soukupa právě sladkost a hyperemotivnost k projevu Aliho Amiri patří a navíc mu přeje doba – posluchači přijímají cokoli, co na naznačuje nějak odlišné etnikum. „Ale dejte si majzla, aby tam toho karamelu nebylo moc, abyste to nepřesladil,“ uzavřela Gábina Osvaldová.

Klára Zaňková zvolila poměrně těžkou píseň zpěvačky Alanis Morissette You oughta know a všechny překvapila. Jak výběrem repertoáru, tak svým podáním. Podle Gábiny Osvaldové udělala vše, aby smazala slušňáckou image.

S červeným šátkem a žlutou kšiltovkou předstoupil jako čtvrtý Filip Jankovič. Vypadá to, že se hodlá vydat ve stopách Sámera – stylem oblékání i repertoáru. Tentokrát se pokusil o interpretaci songu You reminde me od Ashera. Porotci se ve směs shodli, že zpěv Filipa není nic moc, ale že jeho prezentace je dobrá a hodí se na jeviště. Ke vzhledu se vyjádřila jen Gábina Osvaldová: „Akorát dejte pozor, prostě všecko na sobě může mít jedině Jirka Korn, tak abyste nebyl druhej.“

Dido a Monika Šramlová, to bylo číslo pět. Podle Michala Horáčka zpívá Monika pro pokročilé – pro lidi, kteří už slyšeli hodně muziky. Porota ocenila, že vypustila své pohybové kreace, ale přesto to bylo „pod tónem“ a vlastně „všecko špatně“. Prostě „Hůl do vody ponořená vypadá jak zlomená.“ (Ondřej Soukup)

S šestkou a poměrně troufalou interpretací písně On my head Daniela Bárty přišel Michael Foret. Podle Eduarda Klezly to bylo pro Michala příliš velké sousto, kterým se definitivně udusil. SuperStar se prý pozná tak, že „volí hlavou a mozkem“. Že by zrovna tyhle drobnosti Michaelovi chyběly? Gábina Osvaldová si „stejně myslí“, že Michael umí zpívat a Michal Horáček ocenil, že už nebyly vidět vyzývavé pohledy na kameru.

Sedmičku dostala Kristýna Peterková, jenž si tentokrát zvolila píseň zpěvačky Natalie Imbruglia Torn. Pro Eduarda Klezlu málo efektní píseň, ale Kristýnino podání ho prý vždy osloví. Podle Ondřeje Soukupa trochu statický a strnulý projev, ale moderátorům bylo jasné, že to bylo trémou.

Vlastimil Horvát vsadil na píseň Nothing’s gone change for you. Vynikající výkon chválený celou porotou, Gábina Osvaldová dokonce jediné, co prý mohla dodat, byl potlesk. Skutečně není co dodat.

Píseň Don´t speak skupiny No Doubt si vybrala devátá soutěžící Gabriela Al Dhábba. Ta málem udusila předsedu poroty – „Když Vy začínáte zpívat, tak já přestávám dýchat. A dýl než tu minutu a půl se to nedá vydržet.“ Podle Ondřeje Soukupa má Gabriela obrovský dar – lidí věří, že věří tomu, co zpívá. Pro Gábinu Osvaldovou je Gabriela čím dál tím hezčí, „no a dneska to byl nářez“.

Moderátor Petr Holík by dalšímu soutěžícímu udělil řád královny za prezentování skupiny Queen – Michal Hudček vystoupil s písní So much love will kill you. To bylo podle Eduarda Klezly další velké sousto prvního finálového večera, ale toto bylo na rozdíl od předchozího důstojně spolknuto. Pro Gábinu Osvaldovou je Michalův zpěv excelentní, má dobrý hlas, ale chybí barva. Podle předsedy poroty představuje Michal ve finále úplně jinou kategorii než ostatní soutěžící chlapci.

Jako předposlední přišla na řadu Janika Kolářová. Vybrala si skladbu od Anastacii Welcome to my truth. Pro Gábinu Osvaldovou je Janika pěkná baba, které odpustí i intonační chyby. Ondřeji Soukupovi musela slíbit, že příště to rozbalí víc. Podle Eduarda Klezly je na Janičině projevu strašně milá svoboda, která ale nesmí být v intonaci, v rytmu, ve frázování, …

Dvanáctku finalistů uzavíral Petr Bende a píseň U2 It’s all without you. Michal Horáček fandí Petrovu projevu, protože každou píseň, kterou si vzal, pojal jinak než originál. Pro Eduarda Klezlu byl však jeho zpěv ve vysokých polohách spíše volání za mohutné podpory fanklubu. Vše ukončila Gábina Osvaldová prohlášením, že naprosto fascinovaně hleděla na Petrovo pohybové ztvárnění – „jediný příměr, který mě napadá, je, že to bylo něco mezi dopravním policajtem a králíčkem Duracellem.“

Ve finálových večerech se nevybírá soutěžící, který postupuje dál, ale naopak ten, který dostane nejméně hlasů, v soutěži končí. Takže i porota představuje své typy na vypadnuvší. V jednom jméně panovala 100%-ní shoda – všichni by se dál obešli bez Moniky Šramlové. Michal Horáček by ještě vyloučil Michaelu Noskovou, Eduard Klezla Michaela Foreta („Připadal jsme si jak na besídce ZDŠ.“), Gábina Osvaldová Petra Bende a Ondřej Hejma nestačil zírat – „Tohle je jeden z mála okamžiků, kdy se shodnu se svou ženou.“

Nesmíme zapomenout na hvězdnou pěchotu – na internetových stránkách Novy je možné hlasovat a do příštího týdne vypadnou dva, kteří už se letos určitě nestanou generálem Hvězdné pěchoty. Jestli se chcete pobavit – rozhodně stojí za to se na tento výběr podívat.

Po dlouhém napínání a přesazování všech soutěžících jsme se konečně dozvěděli dvě jména, jejichž nositelky nepostupují dále. Už nebudeme vídat Moniku Šramlovou a Janiku Kolářovou.

Po vyhlášení se samozřejmě nezapomněli všichni objímat a plakat a televizní divák se ještě dozvěděl, že příště se může těšit na sedmdesátá léta. To teprve bude nářez…

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článeku2fan5-. -0. 2005, 19: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006