O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rozpačitá Pomazánka

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 12. 04. 2005

Divadlo Na zábradlí uvedlo v neděli 10. dubna ve spolupráci se Sdružením přátel Eliadovy knihovny svou novou premiéru.

Do repertoáru byla hra vybrána na základě projektu Divadelního ústavu v Praze, New Dramatists Associate Artists v New Yorku a Divadla Na zábradlí, který zprostředkoval vzájemnou výměnu dramatických textů současných amerických a českých autorů. Victor Lodato je současný americký básník a dramatický autor. Jeho hra The Eviction (v českém překladu Poslední pomazánka) měla v roce 2003 světovou premiéru v Magic Theatre a získala cenu Roger L. Stevense.

The Eviction, čili soudní vystěhování, je příběh muže, který musí do úsvitu definitivně opustit svůj byt. Příběh bezdomovce – začátečníka a jeho poslední konzervy. Co předcházelo této frapantní situaci a jak se s ní hrdina vyrovná? Pomůže mu záhadný a trochu popletený Čtenář nebo tajemná Kočka, zjevující se pouze ve snech?

Americká kultura je přece asi jen jiná. Patrně problémy mladých Američanů nekonvenují českému divákovi. Celý obsah hry je velmi plytkým příběhem bez pointy, bez konfliktů, prostě jen někdy úsměvné, někdy trapné meditování.

Jiří Ornest (zároveň autor překladu a režisér) a Pavel Liška, dva herci, kteří neopustí jeviště a „prožívají“ poslední noc budoucího bezdomovce, který se musí pro neplacení nájmu ráno vystěhovat ze svého bytu. Liška jako nájemník, Ornest coby jakýsi komentátor, glosátor a poťouchlý našeptávač věčně s knihou v ruce. (A svou „roli“ získala i inspicientka Marie Čechová.)

V hvězdném repertoáru divadla, které se může zaslouženě pyšnit čerstvě získanou Cenou Alfréda Radoka, je to poněkud matný příběh, který mu moc nesluší. Jedinou výhodou je krátkost představení, které se ke konci probojuje bez přestávky za něco víc než hodinu.

Bylo by ale zajímavé vědět, který český text výměnou putoval za oceán. Doufejme, že podstatně lepší – i když zase je otázka, jak ho Američané pochopí.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006