O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Hubený tlustému nevěří,

autor : Jitka Lenková , vydáno : 14. 04. 2005

že ten tlustý nemůže za to, že je tlustý. A nyní vědci přišlo na to, že ten hubený tomu tlustému krutě křivdí. Ten tlustý totiž opravdu nemůže za to, že je tlustý a že to není jenom otázka vůle Může za to jistý hormon jménem gherlin, jehož množství v těle během dne kolísá.

Když ho je zrovna hodně, člověk má hlad a jde se najít. Když se nají, hladina tohoto hormonu klesne a člověk už nemá hlad. A proč jeho množství v těle klesá? Zlikviduje ho jiný hormon, dobře známý inzulín, který se do krve vyplaví při najezení. Kdo má inzulínu málo, například diabetik, nemůže čekat, že mu bude hladina gherlinu klesat stejně jako tomu, kdo má inzulínu normální množství. A komu neklesne gherlin, ten nebude mít pocit sytosti a bude pro něj obtížné s dalším jídlem přestat, aniž by vlastně pořádně věděl proč. Problém při tom zjevně není v tom, jaká je konkrétní hladina gherlinu v krvi toho či onoho člověka, ale jak rychle a o kolik po podání potravy poklesne. U štíhlých lidí platí přímá úměra – čím více kalorií dostanou, tím více jim ghrelin klesá, u obézních, byť začínají s menším množstvím gherlinu, tomu tak ale není.

A aby to nebylo tak jednoduché, existuje ještě jeden hormon zvaný PYY, jehož množství řídí pocit sytosti člověka. A opět – u štíhlých se po najedení jeho hladina v krvi bystře zvedá, zatímco u otylých stoupá jen lenivě a stejně tak se dostavuje jejich pocit sytosti a oni tak jedí déle. I tento mechanismus stojí mimo jeho vůli.

Jak se člověk stane tím či oním typem člověka, tedy s vlohami ke tloustnutí anebo bez nich? Odpověď je jednoduchá, je to dané geneticky. A co je dané geneticky, s tím věru těžko bojovat. Dospělo to až tak daleko, že i lékaři přehodnotili svůj postoj k otylým pacientům. Jejich choroba už není jen otylost, ale ta je spolu s cukrovkou a třeba vysokým tlakem součástí tzv. metabolického syndromu. Plyne z toho, že otylost není příčinou těchto chorob, ale že vzniká spolu s nimi. Je to nemoc jako každá jiná a ti, kteří jí jsou postiženi, za to opravdu nemohou, zvláště když žijí jako my dnes, tj. v prostředí s dostatkem potravy. Budou tloustnout, ať chtějí, nebo nechtějí. Protože to by museli opravdu strašně strašně moc nechtít a to se jim dlouhodobě, prakticky po celý život, nemůže dařit už z čistě psychologického hlediska. Na druhou stranu pro ty, kteří genetické předpoklady metabolického syndromu nemají, neznamenají hromady snadno dostupného jídla žádné pokušení a žádnou vůli k odolávání nepotřebují. A opravdu tedy nechápou, jak někdo může být tlustý, když je tak snadné být štíhlým.

(zdroj MfDnes)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006