O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Prodloužená motýlů až do 17. dubna!

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 14. 04. 2005

Rekordní počet lidí přišel na Výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana. Do konce března přišlo do skleníku 67 000 návštěvníků. Proto je výstava prodloužena až do 17. dubna.

Jaro má povzbuzující vliv nejen na lidi, ale i na chování motýlů. Při návštěvě výstavy neujde pozorným pozorovatelům vedle líhnutí z kukel i akt sexuálního vábení motýlů. Zatímco u nás, lidí jde většinou o vyvrcholení vzájemných sympatií, sameček motýla věří především svému čichu. Takový noční motýl martináč doslova „vyčmuchá“ svou partnerku i na 4 kilometry. Zatímco u jiných živočichů může páření vypadat spíše jako záchvat šílenství, u motýla jde o velmi decentní podívanou.

Celkem se mohou návštěvníci seznámit se 70 motýlími druhy, u kterých lze sledovat postupné líhnutí z kukel. Do Troje dorazila další zásilka s tisícovkou kukel, opět z anglické farmy ve Stratfordu. Je pravděpodobné, že nebude poslední.

Mezi poletujícími motýly je i jedna kniha. Přesněji řečeno je to motýl druhu Cethosia biblis, který je hojně rozšířen v pásmu ohraničeném severní Indií, Čínou, Malajsií a Filipínami. Stoupenci východního náboženství, zejména pak buddhismu si totiž prý na spodní straně křídel tohoto motýla mohu předčítat z nejslavnější knihy světa – Bible. Pokud ovšem nevěříte, na rubu křídel najdete „jen“ oranžově červené zbarvení s bílými, černě lemovanými linkami, které tvoří krajkový vzor.

Jinou zajímavostí z Tróje byl přesun velké borovice. Vzhledem k plánované výstavbě v areálu zahrady hrozilo, že se bude muset pokácet. Nakonec rozhodnuto, že strom poputuje do mateřské školky v Praze 6 v Arabské ulici a dřevina bude zachráněna.

Technicky složitá operace vydobytí kořenového balu trvala dva dny a naložení stromu o váze 3 tuny na korbu nákladního vozu téměř dvě hodiny. Borovice byla přesazena do školní zahrady za asistence 91 dětí a jejich učitelek. Že bude strom v dobrých rukou, o tom svědčí nadšení dětí, když každé z nich nejdříve spontánně zatleskalo a pak přineslo stromečku první zálivku v novém domově.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006