O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Tisíc a jedna nuda ve Stavovském

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 04. 2005

Činoherní premiéry Národního divadla vzbuzují rozpaky již řadu let. Ta poslední není výjimkou – spíš je ještě horší.

Už jenom představa pohádek Tisíce a jedné noci bez Šeherezády je zarážející, ale budiž. Národní divadlo se bez ní hodlalo obejít, protože (řečeno slovy dramaturga Jana Hančila) „všechny motivy příběhu jsou totiž s velkou naléhavostí obsaženy v dílčích vložených příbězích, jejichž protagonisté vyprávějí doslova o život“. V tom má pravdu. Z jeviště teče nepřetržitý proud slov doplněných jen střídmým pohybem. Usnout při tomto představení není vůbec těžké. Usledovat množství slov je značně náročné a pochopíte-li, že nemají příliš valný obsah, přijde spánek sám.

Po docela zajímavém začátku (Král Šahrijád a jeho bratr Šáhzamán – příběh vyprávěný třemi ženami najednou v podání Martiny Válkové, Kateřiny Winterové a Jany Janěkové ml.) – se na jeviště i do hlediště snese nuda. Jediným zpestřením je nový „člen“ hereckého souboru – milá koza, která i na jevišti předvádí to, co v životě – usměvavě žere. Bohužel žere i diváky (i když jen obrazně).

Aby bylo jasno – ony příběhy jsou a zůstávají půvabné. Nikoli však deklamované na téměř prázdném jevišti. Pokus režisera Martina Čičváka (který je rovněž autorem adaptace) prostě střelil úplně vedle. Možná, že by (patřičně zkrácený) text obstál v intimním prostoru (třeba i Kolowratu), pro kamenné divadlo ale není. Z jednoho prostého důvodu – není co hrát.

Nevím kolik diváků navštívilo první premiéru, ale na druhé v pátek 8. dubna bylo Stavovské divadlo poloprázdné a po přestávce řady diváků ještě prořídly. Do konce vydržela jen hrstka utrápených kritiků a divadelníků a (patrně) příbuzných protagonistů. Jan Hančil jako dramaturg tentokrát zřejmě totálně selhal. Zřejmě si nedovedl představit výsledný tvar a na zkouškách nebyl.

Je otázkou, pro koho vlastně chce divadlo hrát. Pro mladé lidi určitě ne, ale pak asi nechce hrát vůbec. Protože vyprodat hlediště jezeďáky, kteří dali nakonec stejně přednost nakupování, je již hlubokou minulostí.

Každopádně chodit do Stavovského divadla na Tisíc a jednu noc je vyloženě ztrátou času.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006