O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Přijďte se podívat na Brýle Eltona Johna

autor : Redakce , vydáno : 16. 04. 2005

Brýle Eltona Johna jsou nejúspěšnější hrou mladého britského dramatika a režiséra Davida Farra. Crazy komedie, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu, měla premiéru v roce 1997. Po úspěšném turné britskými divadly se inscenace zabydlela na několik týdnů v Londýně.

Farr za ni obdržel cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku 1997.

Klub FC Watford, přezdívaný „Sršni“, zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru, kde osudově prohrál s Evertonem. Tehdy jakoby skončil neuvěřitelný pohádkový sen watfordských fanoušků.

Kolem watfordského fotbalového klubu se točí život hlavního hrdiny Farrovy komedie. Fotbal je Billovo náboženství, které praktikuje s největší vážností, vroucností a zanícením. V obyčejném životě se mu příliš nedaří, ale osobní prohry bohatě vykompenzují úspěchy milovaných hrdinů zeleného trávníku. O to nebezpečnější je však pro Billa nezadržitelný propad watfordského klubu na poslední příčku tabulky, který se nemůže nepromítnout do jeho osobního života.

V den, kdy „Sršni“ hrají rozhodující zápas o udržení v první divizi, přijíždí za Billem zcela nečekaně jeho mladší bratr Dan. Z Watfordu odešel před šesti lety, a teď se vrací jako manažer vlastní rockové kapely. Osud je svedl dohromady, jakoby jim chtěl dát šanci porovnat si navzájem, čeho v životě dosáhli. Ale je to setkání plné živelných pohrom, neuvěřitelných náhod a absurdních souvislostí jako z toho nejhoršího snu. Komedie Davida Farra s notnou dávkou černého humoru a nadsázky rafinovaně propojila dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.

Českou premiéru hry Davida Farra Brýle Eltona Johna režíruje umělecký šéf Švandova divadla na Smíchově Michal Lang. Bratry Billa a Dana hrají Kamil Halbich a Tomáš Pavelka. Role Danových spoluhráčů z rockové kapely připadly Martinu Sittovi a Matěji Hádkovi. Šestnáctiletou Amy, která do hry přinese spolu s fotbalovým míčem také nový život a příslib naděje, hraje Renata Visnerová, j.h.. V roli její matky Julie, těžce zkoušené muži a osudem, hostuje v inscenaci Barbora Hrzánová.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006