O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší v Jeskyni běsů

autor : Jitka Lenková , vydáno : 16. 04. 2005

Tak už nám to pomalu končí. Předposlední díl, přibylo záhad i mrtvých, necitelný autor nechal dokonce umřít i nevinného policejního pejska a to se tam přitom tak hezky nabízela neposlušná holčička.

Seriálový archeolog pracují tím způsobem, že ledva objevenou sošku ihned vyhrabe, aniž by zdokumentovali místo nálezu a radostně s ní peláší z jeskyně ven. A šéfka mu ani nevynadá. Divák díle zjistí, že i na našich psychiatriích vládnou otřesné poměry, sestry tam, kromě jiného, nenosí zdravotní obuv. Armín si dovezl jakési artefakty z Peru a věren své zálibě v alkoholu s nimi a s přáteli strávil náročný večer – soudě podle stavu, v jakém se nacházel ráno. Katka se vyznala ze své slabosti pro starší muže a Armín zase tvrdí, že si nikým nerozumí tak jako s ní anebo tak nějak. Ke kýženému sblížení však opět nedošlo. K tomu diváka občas zatahá za uši příšerný přízvuk některých postav.

Ale k věci. Jako zápletka tentokrát posloužil nález pidimumií a postupně zjišťujeme, že mají tři základní vlastnosti – nejsou mrtvé, ale pouze hibernují, vraždí rušitele svého klidu energetickou zbraní ve tvaru trubičky a vyskytují se všude na světě, tedy i v moravské jeskyni se seriálovým názvem Jeskyně běsů. Přidávat do takového příběhu ještě uprchlého šílence, který nakonec poslouží jen jako oběť, se možná zdá nadbytečné, ale bylo to nutné. Kdyby totiž vypadl, smrskl by se celý díl sotva na polovinu. A takhle si divák ještě láme hlavu, proč šílenec prchá, proč vraždí řidiče dodávky, jestli ona kontrola z ministerstva není falešná a nejsou to ve skutečnosti šílencovy komplicové… a to všechno zbytečně. Kdyby autor místo šílence a psa nechal zamordovat onu holčičku, bylo by to aspoň výchovné. – děti mají poslouchat rodiče a nelézt samy do jeskyní. A docela určitě by to bylo ještě přízračnější. (Takový v podzemí ztracený školní či skautský výlet by také nebyl marný, voda stoupá a po stěnách přebíhají maličké stíny…)

Kromě mumií se v Jeskyni běsů objevily ještě další dva motivy z archeologické praxe. V zápěstí useknuté dívčí ruce na oltáři byly nalezeny v Býčí skále. Neví se, zda to byl pohřeb, nešťastná náhoda či přímo oběť – v každém případě tam bylo ještě na čtyřicet dalších mrtvých a bohatá výbava. Druhým motivem jsou prostřelené lebky. To je takový záhadologický evergreen. Jedna má být uloženy v Paleontologickém muzeu v Moskvě, má to být lebka pratura střeleného „porážkovým“ způsobem přímo doprostřed čela. Zvíře zásah přežilo, protože okraje rány se začaly hojit. Lebka je u nás známá jen z jedné nepříliš kvalitní černobílé fotografie v Součkově Tušení stínu – no a hledejte něco v Moskvě. Druhá lebka zaživa patřívala neandrtálci z Broken Hillu a je v té knížce vyfocena hned vedle v stejné kvalitě. Ve výrazně lepší podobě si ji můžete prohlédnout na www. Pokud si vezmete k ruce i Tušení stínu, uvidíte, že s fotkou v knížce někdo čaroval a dva ze tří kruhových otvorů zaretušoval. Pravdou však je, že vědci existenci těchto otvorů nevysvětlili, resp. vůbec se jimi nezabývali.

Nezbývá nám, než s důvěrou očekávat zatím poslední, devátý díl, s vědomím toho, že v první sérii mělo být dílů celkem třináct a že autor podle toho jistě i naplánoval vývoj postav. Jestliže tedy Armín s Katkou a možná ani se záhadami nijak překvapivě nepokročí, není to jeho chyba. Číst v tom případě jeho jméno bez čárky a pozpátku by bylo křivdou.

K předposlednímu dílu seriálu se vrátilo 20.000 ztracených oveček – dívalo se 1.241.000 diváků.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
No commentApe4-. -0. 2005, 25: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006