O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Strážce duší a poslední princezna

autor : Jitka Lenková , vydáno : 21. 04. 2005

Tak jsme protentokrát dobojovali příběh spletený jako to pověstné indiánské písmo kipu a končící, jako je v tomto seriálu standardem, neúspěchem hlavní pátračské dvojice.

Chudák Armín, zase byl krůček od objevu zásadního významu a zase mu ten objev proklouzl mezi prsty. Plyne z toho poučení, když už něco prohledáváte, udělejte to hned napoprvé pořádně. Jistě, není to dokument o pátrání (i když ten by možná byl nakonec zajímavější), je to jen vymyšlený příběh stojící na několika málo faktech, v každém případě mi je ale Armína líto a vůbec se mu nedivím, že i tentokrát skončil u lahve (whisky?) a navíc i v náruči (?) půvabné, leč zchytralé, Čechoperuánky. Ocenit je však třeba nápad s chráněným přejezdem na vysloužilé koleji – to je ten Strážce duší zase pěkně doběhl.

V podstatě jen jeho existence může vysvětlit i leckteré podivnosti okolo nás. Kolik let se už pátrá po UFO, lochnesce, sněžném muži, arše úmluvy a já nevím, po čem všem ještě, a ono pořád nic! Až to člověka začíná unavovat. Obávám se, zda podobně nebude divák unavený i z tohoto seriálu. I když tam jsou efektní záhady, pozoruhodná tajemství, dostatek mrtvol a v posledním díle kromě Nelserové ještě další dvě krásné blondýnky s cizím přízvukem, který prý připadá našim mužům obzvláště sexy, divák si může být jednou věcí jist – ten Strážce duší zase všechno zmaří a Armín zase nic neobjeví. Naštěstí je s tím tento veterán zjevně smířený a bere život takový, jaký je.

Vzhledem k tomu, že tento díl byl zatím dílem posledním, bylo by asi správné zhodnotit seriál jako celek. Přiznám se, že se mi do toho moc nechce, protože nakonec stejně každý, kdo ho viděl, skončí u toho, zda se mu seriál líbil, anebo ne, zda se těší na případné další díly anebo se rád znovu podívá na ty již odvysílané. Já osobně byl dala přednost seriálu o záhadách čerpajícímu z bohatých Vašíčkových archivů, sice bez strážce duší, ale doplněným, třeba, v každém díle o diskusi s odborníky různých oborů i s těmi, kteří třeba něco záhadného sami prožili. A klidně by průvodcem takového pořadu mohl být Vaculík nebo Norisová. Raději než opakování Strážce duší bych sledovala alespoň opakování dřívějších Vašíčkových pořadů o záhadách, protože vznik nového pořadu tohoto druhu se asi hned tak čekat nedá. A kdyby ČT náhodou dotočila alespoň ty již připravené čtyři díly Strážce duší, tak se na ně, s radostí a chutí, podívám samozřejmě také. A pochopitelně chápu, že váš názor může být úplně, ale úplně jiný.

Nakonec o všem stejně rozhodují diváci. A ti zhodnotili seriál takto: Vůbec nejvíce se jich dívalo na příběh o Madonině daru (obraz Madony se začne pohybovat vyžaduje navrácení vzácného kalicha, který Madona kdysi lidem darovala) – bylo to 1.353.000 diváků. Nelze ovšem vyloučit, že spíše než Madonou byli přilákání předchozím, z celé série asi vůbec nejlepším dílem o pozdním návratu mimozemšťana (který se vrací pro dítě, které mimozemšťané počali s pozemskou ženou, ovšem před dvěma sty lety). Ten byl i druhým nejsledovanějším s 1.295.000 diváky. Na třetím místě se umístil první díl (o templářském pokladu) - 1.258.000 diváků. Je zajímavé, že po šestém díle o Madonině daru následoval největší propad ve sledovanosti seriálu vůbec – následující příběh o podzemí Faustova domu a elixíru mládí sledovalo jen 1.221.000 diváků. Zklamala je Madona anebo byla příčinou přestávka ve vysílání seriálu o Velikonočním pondělí? Na následující osmý díl o Jeskyni běsů se vrátilo podívat 20.000 ztracených oveček (celkem 1.241.000 diváků), aby následoval druhý největší propad, ztráta 100.000 diváků na posledním díle o incké princezně (celkem 1.141.000 diváků), který se tak stal nejméně sledovaným dílem z celého seriálu.

Záleží teď na ČT, jak tato čísla vyhodnotí a jak se potom k Strážci duší – a vlastně i k záhadám vůbec - zachová.

(zdroj údajů o sledovanosti www.novinky.cz)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006