O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nejrychlejší motýl světa závodí ve Fata Morganě

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 22. 04. 2005

Výstava tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana finišuje. Ovšem už dnes je jisté, že motýli budou k vidění mnohem déle. Díky ideálním klimatickým podmínkám, podpořeným vysokou aktivitou motýlích samečků se totiž některé druhy začaly ve skleníku dokonce množit…

Mezi nejvzácnějšími aktéry výstavy patří určitě motýli rodu Charaxes, česky ostruhák. Právě oni patří mezi nejrychleji létající motýly na světě. Dokáží se pohybovat rychlostí až 64 km za hodinu! (Pro srovnání: střední část skleníku – tzv. tropický deštný prales –, kde se motýli pohybují, měří asi 90 metrů, za hodinu by ho ostruhák „udělal“ více než 700krát…) Určitě by svedl naprosto vyrovnaný boj se zebrou. Žirafu se sobem s jejich rychlostí okolo 50 km/h po startu „strčí do kapsy“ a slon by to mohl se čtyřicítkou „zabalit“ rovnou.

Ve skleníku létají dva druhy ostruháků: Charaxes castor a Charaxes brutus. V tropické Africe je ovšem zastoupeno nesrovnatelně více druhů, i když jsou velmi vzácní. Rychlost letu není posledním rekordem, souvisejícím s motýlí říší. Tím je počet návštěvníků na trojské motýlí výstavě – 45 045.

Haptická výstava

Přiblížit živou přírodu zrakově postiženým si již před devíti lety daly za společný úkol Botanická a Zoologická zahrada v Praze, ve spolupráci s Institutem rehabilitace zrakově postižených Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a občanským sdružením Planta EKO. Exponáty ze světa rostlin a živočichů, vybavené komentáři v braillově písmu a jedinečná možnost vše vnímat doteky, se rok od roku scházejí s větším zájmem. Loňský ročník hmatové výstavy přilákal téměř čtyři tisíce návštěvníků. Přitom díky totálnímu zničení přednáškového sálu ZOO povodněmi v roce 2003 se výstava musela spokojit se skromnými přednáškovými prostorami botanické zahrady.

Letos je haptická výstava naplánována od 15. do 22. dubna a stane se vůbec první akcí nově vzniklého vzdělávacího centra pražské ZOO. Tématem letošního ročníku je Indonésie. Na své si kromě hmatu přijdou i chuťové a čichové buňky.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006