O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Oslavy 60. výročí ukončení druhé světové války

autor : Redakce , vydáno : 22. 04. 2005

V letošním roce si připomínáme jeden z nejvýznamnějších milníků naší moderní historie, který formoval geopolitické uspořádání světa tak, jak ho známe dnes. Před 60 lety byl ukončen největší celosvětový válečný konflikt v našich dějinách, jehož následky si dodnes nese každý z nás, ať vědomě či podvědomě, ať válku prožil na vlastní kůži, nebo se o ní dověděl od rodičů, prarodičů či z učebnic.

„Druhá světová válka? Koho to dneska zajímá?“ namítl před časem jeden můj velmi mladý kolega. A měl svým způsobem pravdu. Lidský organizmus je uzpůsoben tak, že zapomíná. Lidská paměť nás svou omezenou trvanlivostí mnohdy chrání, ovšem často také zraňuje.

Pro ty, kteří válku nezažili, jsou události květnových dnů roku 1945 po většinou jen zašedlou vzpomínkou. Pamětníků oněch hrozných dob ubývá. Evropa zničená, rozbombardovaná, Evropa rozvrácená strachem, nenávistí a vražděním se vymyká naší představivosti. Za horizontem paměti splývají oběti a viníci, příčiny a důsledky se mísí v časové řadě. Jak pravil polský básník Stefan Garczynski: „Paměť je špatný žák: když selhává, vymýšlí si.“ O tom vědí své především obyvatelé bývalého Východního bloku, tedy i my, jimž historii zkreslilo čtyřicet let totalitní propagandy.

Dívejme se tedy na historické události roku 1945, i ty které jim předcházely, očima střízlivýma, bez předsudků a ideologických blamáží. S úctou a vděkem přitom vzpomeňme na všechny, kteří válečné utrpení a perzekuci poznali na vlastní kůži, kteří za svobodu bojovali a nasazovali životy, aby jejich zkušenost a paměť zůstala zachována všem budoucím generacím jako připomenutí, poučení i  varování. Jedině tak možná jednou dojde na slova Napoleonova a válka se skutečně stane historickým anachronismem.

MUDr. Pavel Bém

primátor hl. města Prahy

Druhá světová válka byla svým rozsahem a stupněm ničivosti nejkrvavější válkou v dějinách lidstva. Přinesla zkázu mnoha národům a ztrátu desítky milionů lidských životů nejen na frontách, ale i v bombardovaném zázemí a vražděním v koncentračních táborech. Na rok 1945 lidstvo nikdy nezapomene. Přinesl světu konec 2. světové války, konec všech hrůz a utrpení.

Na jaře roku 1945 se uskutečnily na území tehdejšího Československa poslední bojové operace: 30. dubna byla osvobozena Ostrava, v Praze vypuklo 5. května povstání proti nacistickým okupantům. V západních Čechách byla 6. května osvobozena západočeské metropole – město Plzeň americkou 3. armádou.

9. května vstoupila do hlavního města Prahy Rudá armáda. Osmý květen je velkým dnem, dnem národní záchrany, oficiálním dnem vítězství nad největším přízrakem dějin. V Praze byl vítězný konec. Pro Čechy, ale i pro celou Evropu.

Oslavy 60. výročí ukončení válečných operací druhé světové války proběhnou po celém území České republiky. Centrem oslav se stanou města Ostrava, Plzeň a Praha.

V dalším článku se můžete dočíst programy jednotlivých měst.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006