O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Československé jaro na Zábradlí

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 23. 04. 2005

Zajímavým pokusem hodlá uzavřít divadelní sezonu Divadlo Na zábradlí. Hned čtyři premiéry budou světové.

Je deset premiér za sezonu moc nebo málo? Na Zábradlí usoudili, že tak akorát. A protože dosud jich uvedli jen šest, chtějí to stihnout všechno najednou.

Umělecké vedení divadla oslovilo několik současných mladých dramatiků s nabídkou vytvoření hry právě jen a jen pro Zábradlí. Záměrem bylo oživit, navázat a rozvinout vazby autorů a inscenátorů. Nejde ale o žádný pokus o provokaci, která by naplnila divadelní kasu, spíše o vznik rezonančního plánu, který by podával v přehlednějším celku jakousi zprávu o současnosti.

Oživil se hlavně provoz divadla, protože se zkoušejí tři kusy najednou a herci s realizátory nestihají přebíhat, i zkušebny chybí…

Divák bude moci poprvé do projektu nahlédnout v neděli 24. dubna, kdy se koná premiéra existenciálně masochistické komedie „W. zjistil, že je válka v něm“ autorů Marka Horoščáka a Jiřího Pokorného. Druhou premiérou bude v neděli 22. května hra Michala Hvoreckého „Plyš“. Následovat bude v neděli 29. května „tsunami ženství“ z pera Ivy Volánkové a Valerie Schulzové „Barbíny“ a projekt uzavře v sobotu 25. června Miloš Urban inscenací „Nože a růže“.

Pokud ovšem nestihnete všechny novinky zhlédnout před prázdninami (byť bude mít každá inscenace čtyři reprízy), chystá se na přelom září a října jakýsi minifestival, v nichž budou všechny inscenace znovu předvedeny. A bude-li divácký zájem, mohou se v repertoáru usídlit definitivně.

Projekt podpořila literární a divadelní agentura DILIA a Český rozhlas 3 Vltava dokonce nastuduje a s minimálním odstupem uvede rozhlasovou verzi her se stejným tvůrčím týmem.

Vznikne tedy konečně svěží současná hra od neokoukaného autora? Určitě už je na čase. Možná se to podaří Zábradlí v jeho novém projektu. (Ostatně letos získané ceny Alfréda Radoka ho k tomu přímo předurčují.) Je otázka, zda právě na takovéto projekty by neměl Magistrát pamatovat speciálními granty. Třeba po vzoru Evropské unie – ano, dáme, ale nejdřív si to zafinancuj, předveď a pak teprve dostaneš.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006