O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Neklidné pohračí v roce 1919

autor : Martin Bernátek , vydáno : 24. 04. 2005

Při zkoumání pozůstalosti po prababičce jsem našel velmi zajímavý výstřižek z novin …

Události jenž popisuje tento výstřižek z novin jsou zasunuty hluboko v zapomění minulosti. Při žádné hodině dějepisu se nedozvíte březnové události roku 1919, které se týkají toliko prodiskutovaného území známého pod názvem Sudety.

Tenkrát, v době zrození samostatného Československa, chtělisudetští Němci v našem pohraničí dát demonstracemi ve větších městech najevo svůj nesouhlas se vznikem nového státu v Evropě. Protestovali proti nové finanční reformě (kolkování peněz), která platila stejně jak pro české, tak pro německé obyvatelstvo. Radikální němečtí protestani však nezůstali jen u stávky, ale dokonce i napadly české státní orgány střelbou.

Podíváme-li se dále do minulosti, tak zjistíme, že už 29. října 1918 se sešli ve Vídni němečtí poslanci z českých zemí a odhlasovali si odtržení pohraničních oblastí od nově vzniklé 4eskoslovenské republiky a jejich následné připojení k Rakousku. Šlo o čtyři menšinové německé oblasti : Německé Čechy, Sudety, Šumavskou župu a Německou jižní Moravu. Německé požadavky zahrnovaly též odtržení větších měst (Brna a Olomouce) a oblasti kolem Jihlavy. Nejenergičtěji se k celé situaci postavili zástupci Německých Čech, kde se počátkem listopadu 1918 konalo zasedání "zemského sněmu", za jehož stolem zasedl sociální demokrat Josef Saliger.

Více o této situaci by jsme se snad dozvěděli z dobových záznamů. Ale je až velmi nápadná podobnost s událostmi před druhou světovou válkou.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006