O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Million dollar baby

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 25. 04. 2005

Z letošního oscarového boje vyšla Million dollar baby jako absolutní vítěz (nejlepší film, nejlepší herečka v hlavní roli, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší režie). Pro mnoho lidí je „nějaký film o boxu“ zbytečně strávená dvouhodina u televize. Nenechte se ale, prosím, zmást. Million dollar baby je totiž opravdu něco víc.

Frankie Dunn (Clint Eastwood) vlastní boxerskou tělocvičnu Hit Pit, kde společně s Eddiem Duprisem (Morgan Freeman) trénují několik nadějných talentů současného boxu. Eddie kdysi sám býval svěřencem Dunna, a po tom, co přišel při 109. zápase o oko, brouzdá tělocvičnou, uklízí, pomáhá a udržuje Hit Pit ve stavu, v jakém je.

Frankie trénuje několik velice dobrých boxerů, každý den chodí do kostela a každý týden posílá své dceři Kattie dopis, který každý další týden přijde zpět se slovy „vrátit adresátovi“.

V momentě, kdy z Frankieho služeb odchází Big Willie, Dunnovo největší eso, ke konkurenčnímu manažerovi, se před Frankiem objeví jednatřicetiletá servírka Maggie Fitzgerald s prosbou, aby ji trénoval. Frankie tuto nabídku s opovržením odmítne. Ženy nebere.

Maggie se ale nedá odbýt a druhý den je už v Hit Pitu a mlátí do pytle. Dunn nevěří vlastním očím, ale když se dozví, že mladá zaplatila poplatek na půl roku dopředu (potřebuje peníze), nezbývá mu nic jiného, než ji tam nechat. Maggie se tak sice dostala do tělocvičny známého trenéra, ale ten si jí nevšímá a ani nehodlá nijak spojovat jeho jméno s jejím.

I ona to nemá v životě nejlehčí, živí se od mala jako servírka, dojídá zbytky po hostech a všechny její peníze, které tvrdě našetřila, dá do boxu. Její primitivně buranská rodina pro ní nemá pochopení a i ona je tak v konfrontaci se svým rodinným zázemím, stejně jako Frankie.

MDB je klasickým filmem o velkém snu, o němž všichni ostatní tvrdí, že se nemůže splnit. Z Maggie se nakonec opravdu stane téměř nejlepší boxerka a to i přes počáteční nedůvěru samotného Frankieho.

Film můžeme rozdělit do tří etap. V první Frankie s Maggie hledají cestu k sobě, v druhé pozorujeme strmý vzestup Fitgeraldové a v té třetí vyústění celého boxerského snu. MDB mě také dostala nádherně jemným humorem, který se objevuje hlavně v první části filmu. V druhé vás pohltí napětí a box a ve třetí budete mít slzy (přinejmenším) na krajíčku. MDB vám tak nabízí všechno, co si budete přát.

Million dollar baby nevypráví jen o boxu. Je to klasický příběh o nesplněných přáních, o touhách a snech, o křehkosti života a přátelství a podlosti. Maggie si vším tím projde, přes nesplněná přání k těm splněným a přes přátelství k podlosti díky které pozná, jak je lidský život křehký a jak je i její pevné tělo zranitelné.

Verdikt:

Naprosto doporučuji, nejlepší film, jaký jsem tento rok viděla.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006