O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Albertina vystavuje slavnou sbírku Jana Krugiera a jeho ženy

autor : Compress , vydáno : 27. 04. 2005

Soukromá sbírka Jana Krugiera a Marie-Anne Krugier-Poniatowské čítá na sedm set děl a zahrnuje práce starých mistrů až po modernu. Průřez světoznámou sbírkou představuje nyní pod názvem Od Goyi k Picassovi vídeňská galerie Albertina .

Jan Krugier patří k nejvlivnějším sběratelům a obchodníkům s uměním ve 20. století. Společně se svou manželkou Marie-Anne Krugier-Poniatowskou vybudoval od konce 60. let sbírku, která je svou historickou šíří i hloubkou ve světovém měřítku unikem. Pozornost veřejnosti nepřitahuje přitom jenom samotná úctyhodná sbírka, ale i příběh jejího vzniku. Jan Krugier pochází z polské židovské rodiny, narodil se nedaleko Varšavy v roce 1928. Během holocaustu byla jeho rodina téměř vyhlazena. Otec byl prohlášen za nezvěstného, matka a bratr byli zavražděni v Osvětimi. Sám Krugier se zapojil do odboje, byl zajat, podařilo se mu utéci, byl znovu zajat a deportován do Osvětimi. Přežil pochod smrti v lednu 1945 i poslední štaci v táboře Bergen-Belsen, kde byl konečně osvobozen Angličany. Umění se Krugierovi po válce stalo jakousi psychoterapií, prostředkem pro překonání traumat a znovunalezení vnitřní rovnováhy. Krugier odešel do Švýcarska, maloval v ateliéru Carlo Schmitta a seznámil se tam též s Albertem Giacomettim. Ten Krugiera nakonec přesvědčil, aby se namísto umělcem stal sběratelem umění.

Reprezentativní průřez sbírkou Jana Krugiera a jeho ženy, který je v prostorách Albertiny k vidění až do konce srpna, je věnován obětem holocaustu, a to nejen Židům, ale i Romům a dalším skupinám obětí. Z majetku Krugier-Poniatowských jsou vystaveny asi dvě stovky děl, zastoupeni jsou například Goya, Ingres, Géricault, Delacroix, nejdůležitější představitelé realismu a impresionismu, zvláštní pozornost je věnována Ingresovi, Degasovi, Cézannovi, Seuratovi, Matissovi a Giacomettimu a v neposlední řadě Pablu Picassovi, jehož dílo je ve sbírce zastoupeno obzvlášť výrazně.

Od Goyi k Picassovi (Goya bis Picasso)

8. dubna 2005 – 28. srpna 2005

denně 10–18 hod., středa 10–21 hod.

ALBERTINA

Albertinaplatz 1, A-1010 Wien

www.albertina.at

Vstupné 9 eur / studenti 6,50 eur / senioři 7,50 eur

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006