O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výstava, kterou uvidíte jenom z tramvaje

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 27. 04. 2005

Díla už lidé možná postřehli. V pondělí 25. dubna se však konala oficiální vernisáž Centra pro současné umění Praha.

Jde o nový projekt pod názvem „Setkání s městem“. Každý si (byť třeba podvědomě) uvědomuje, že v Praze máme spoustu hluchých, šedých míst. Mezi ně zcela určitě patří značně ohavné betonové opěrné zdi na nábřeží poblíž Letenského tunelu. Téměř vyzývají ke smysluplnému využití. Naštěstí ho zatím nezasáhla reklama se svými mnohdy nevkusnými bilboardy.

Kamenné rámy, v nichž dříve visívaly symboly komunistické ideologie, obsadily „Vítězky“ Lenky Klodové. Je to cyklus fotografií sportovkyň při vrcholových okamžicích, v okamžicích vítězství, při dosažení mimořádného výkonu, v cílové rovince. Všechny sportovkyně však jsou (pomocí digitální úpravy) nastávajícími maminkami ve vysokém stupni těhotenství. Jak říká autorka, jedná se v podstatě o alegorii, nalezení podobností mezi mateřstvím a vrcholným výkonem, zlatou medailí, dosaženou osobní metou. Má upomínat na to, že ačkoli se nám může zdát, že není prostší věci než narození dítěte, pro matku, pro rosiče je to vyhraný závod, na který dlouho fyzicky, duševně i emocionálně trénovali.

Obrazy, fotoobrazy, si téměř nelze prohlédnout z místa. Diváka by totiž přejelo nesčetné množství aut, a kdyby i ne, určitě by se udusil jejich výfukovými plyny. Z tramvaje je to ale hezký pohled, ještě hezčí je z protějšího břehu Vltavy (byť v takovém případě doporučuji vyzbrojit se dalekohledem).

Je to zajímavé využití veřejného prostoru a mezilidské komunikace v něm. Ale nejen ve veřejném prostoru – celý projekt paralelně probíhá i na internetu, kde se budou diváci moci (oproti běžným „galerijním“ výstavám) i vyjádřit (www.fcca.cz).

Do konce léta na stejném místě uvidíme ještě další tři výstavy. Zdá se, že je na co se těšit.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006