O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Wagner znovu nadchl

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 28. 04. 2005

Druhým dílem „Valkýrou“ pokračovalo v sobotu 23. dubna bezprecedentní operní dění v Národním divadle, cyklus Prsten Nibelungův.

Český operní divák, nadšený „Zlatem Rýna“, nečekal nic lepšího. Ale byl překvapen. Je zajímavé, že Wagnerova hudba graduje část po části, třebaže skladatel psal svoji tetralogii vlastně pozpátku, od „Soumraku bohů“…

Pět hodin trvající představení (tentokrát naštěstí se dvěma přestávkami) bylo vyplněno nejen strhující hudbou, ale i strhujícími pěveckými výkony. Jistě, dalo by se opět nuancovat, ne všichni pěvci byli stoprocentní, ale celku to neubralo z excelentnosti.

Pokud jsem minule chválil scénu a nebyl zcela souzněn s kostýmy, nemusím nic na svých názorech měnit. Jen snad závěrečná scéna s Brünnhildou „na hranici“ byla trochu muzikálová, snad se naše Národní divadlo bojí ohně více, než je zdrávo.

Za poznámku ovšem stojí výkon orchestru Národního divadla. Obyčejně mdlý a nepřesný výkon se pod taktovkou skvělého Johna Fiore změnil k nepoznání. Divákovi se chce postesknout, že Národnímu nevyšlo angažmá Jiřího Bělohlávka… Dobrého dirigenta, jak vidět, který by donutil hráče hrát na hranici (a možná i za hranicí) svých sil, potřebuje jako sůl.

Trochu nepatřičné však vidím vzdechy různých deníkářských kritiků (kupř. Věra Drápalová v Mf DNES), že jim nebyl umožněn přístup na premiéru. Uvážíme-li, že každé představení se hraje jen jednou (a podruhé trochu neplánovaně v rámci festivalu Pražské jaro), je jasné, že míst je jen omezený počet. Pokud jsem skutečně příznivcem dobré muziky (a tím by i kritici měli být), nelituji peněz na zakoupení vstupenky ze svého a nečekám, kdo mi co dá zadarmo.

Nehledě už o tom, že novináři píšící o kultuře, by měli nejdřív zamést svůj vlastní dvoreček. I paní Drápalová samozřejmě ví, že na většinu tiskových konferencí dochází horda „novinářů“, z jejichž pera si nikdy nikdo nic nepřečte a které zajímá především občerstvení. Bohužel si mnohdy i vyzvedají vstupenky na představení a jejich místa pak zejou prázdnotou. Jak si tedy pak mají organizátoři vybrat ty pravé, když všichni vlastní novinářské průkazy?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006