O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


MuseumsQuartier Wien

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 01. 05. 2005

MuseumsQuartier Wien je jedním z deseti největších kulturních komplexů na světě a třetí nejnavštěvovanější atrakce v Rakousku. V srdci Vídně se tak na 60 metrech čtverečních nachází bezpočet restaurací, café, obchůdků a muzeí, které ročně navštíví přes dva a půl milionu lidí.

Spektrum nabídek vídeňského komplexu je velice rozsáhlý – od obrovského Leopoldova Muzea ( kde se mimochodem nachází největší sbírka Egona Schiela), Musea moderního umění, Centra architektury, přes dětskou školku až po quartier21, což je nejmladší „oddělení“ celého komplexu.

Q21 mě velice zaujal tím, že sem již přijelo 62 umělců z 18 zemí, kteří zde na nějaký čas bydlí a tvoří s vídeňskými mladými umělci v zájmu rozšíření svých poznatků o nové kultury, zvyky a techniky. V tomto prostoru najdete také několik zajímavých obchůdků, jako obchod se starými deskami pro DJ, či obchod s nejstaršími předchůdci počítačové technologie.

Leopoldovo Muzeum v sobě skýtá kolekci, která je jednou z nejdůležitějších světových sbírek rakouského umění. Kolekce, která obsahuje něco přes 5000 kusů umění, je sbírka patřící Rudolfu a Elizabeth Leopold(ovým) a v roce 1994 byla přemístěna do Leopoldova Muzea. Budova Leopoldova Muzea byla pro tuto sbírku speciálně postavena. Prohlédněte si vše na www.leopoldmuseum.org . Vstup je 9 euro.

Architektzentrum Wien je nejstarší kulturní institucí, která se v areálu nachází. Byla otevřena již v roce 1993 a je to místo, kde se pořádají výstavy a kde se setkávají všichni lidé, které zajímá architektura. Jako každé nové muzeum se snaží vyjít vstříc svým návštěvníkům a tak máte k mání jak rozsáhlou knihovnu s odbornými publikacemi o architektuře, tak k ruce personál a několik besedních večerů, které muzeum pořádá. Pokud se o kulturu zajímáte, ale tak daleko momentálně nemůžete, koukněte se stránky www.azw.at .

Cena vstupenky je 7 euro (pro studenty, rodiny, důchodce, handicapované atd. slevy).

V prostorách E a G se od roku 1985 pořádá Vídeňský festival. V těchto blokách se také pořádají jiné, hudební, filmové a taneční festivaly. Stránky Halls E + G jsou www.halleneg.at .

KUNSTHALLE Wien je instituce města Vídeň, kde se pořádají výstavy mezinárodního umění. Nachází se zde fotografie, videa, filmy a nová média. V roce 2002 bylo označeno italským uměleckým časopisem ARTE jako jedno z šesti nejlepších výstavišť v Evropě. Podívejte se ostatně sami na www.KUNSTHALLEwien.at . Vstupné je 8 euro.

MuseumsQuartier není soubor několika muzeí, s pár přilehlými obchůdky a restauracemi.

Je to místo, kde se opravdu žije, je to místo, kam si jdete kdykoliv posedět na lavičku, dát si zmrzlinu a dýchá na vás umění z každého rohu. Mezi vámi běhají děti z blízké školky, restaurační zahrádky jsou plné lidí, v cestě slunečních paprsků stojí jen obrovská betonová budova Muzea moderního umění a mezi lidmi se prohání holčička na koloběžce. Pořádají se tu festivaly, koncerty a různé kulturní akce.

Muzeum je neuvěřitelným přínosem pro lidi, kteří studují umění. Nabízí ohromné množství využití volného času a pro toho, kdo si chce z tak ohromného komplexu něco odnést, je to opravdu báječná možnost.

Komplex, který byl oficiálně otevřen v roce 2001, je přístupný 24 hodin denně, ale jednotlivá muzea a café si svou otevírací dobu samozřejmě řídí sama.

Na stránce www.mqw.at je ucelený přehled všech potřebných informací. Tyto stránky nabízí informace jak o kulturních akcích, které jsou zde pořádány, tak o cenách vstupenek, historii a návštěvních hodinách jednotlivých budov.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006