O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zmatení z existence

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 01. 05. 2005

Světovou premiérou hry Marka Horoščáka a Jiřího Pokorného „W. zjistil, že je válka v něm“ otevřelo Divadlo Na zábradlí v neděli 24. dubna svůj nový projekt.

První část projektu Československé jaro Divadla Na zábradlí se nad očekávání vydařila. Někteří diváci sice měli pocit, že se jedná o jakýsi záznam dění v psychiatrické léčebně, nepostřehli však, že to bylo o všedních dnech normálního člověka v normální společnosti.

Hrdina W. (v podání Igora Chmely) si klade spoustu běžných otázek o smyslu bytí. A dostává se mu spousta rovněž běžných odpovědí. Ale jejich absurdita, kterou v životě už ani nevnímáme, je tady odhalována tak syrově, že se jim sice musíme zasmát, ale následuje mrazení v zádech. Kromě Chmely opět exceluje Igor Bareš (Q – znalec lidských duší). Ostatní jsou jaksi do počtu. Ale nikoli matným výkonem, jen přesně dodržující autorovy záměry.

Pozoruhodné bylo použití zadní projekce, na níž se hrálo „v dalším plánu“ v zákulisí. Miniaturní jeviště Zábradlí se tím proměnilo v nekonečný sál, v nekonečný divadelní prostor. Podobné využití audiotechniky jsem zatím viděl jen v Kolowratu a je prozatím zřejmě divadelními tvůrci nedoceněn. Přitom právě toto propojení klasických divadelních prken s moderní technikou může být tím impulzem, který přitáhne do divadel mladé návštěvníky. Jak se na Zábradlí potvrdilo, mladé publikum reagovalo daleko spontánněji.

Po představení se konala beseda diváků s tvůrci. Musím přiznat, že jsem ji vynechal. Jednak příliš takovýmto formám „umělecké diskuse“ příliš nedůvěřuji, jednak si myslím, že byla určena řadovému divákovi a ne člověku, který o divadle píše. Nicméně jsem zaslechl názor kolegů, že „nebyla nic moc“. Což může být pravda i nemusí. Rozhodně je to ale dobrý pokus, protože něco takového se u nás zatím moc nenosí - a také to může být vítaný posun někam vpřed.

Jen doufám, že se hra dožije většího počtu repríz, než oněch „garantovaných“ čtyř. Bylo by to, myslím (ba jsem přesvědčen), pro soudobé české divadlo navýsost potřebné.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006